...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie spotrebných úverov

Spotrebný úver je strednodobá pôžička poskytovaná fyzickým osobám aj podnikateľom na prefinancovanie nákladov a výdavkov so spotrebným charakterom, čiže ide o tovar alebo služby určené na bežnú spotrebu. Takto hovorí všeobecná definícia, pričom ak chceme všeobecné porovnanie pôžičiek v bankách, tak je na tieto účely s najnižším úrokom a všeobecne najlacnejší, najvýhodnejší a najlepší spotrebný úver. Použiť sa dá napríklad na auto, bývanie aj na rekonštrukciu.

Chcete získať spotrebný úver na čokoľvek ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť
 • dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie
Časovo obmedzená ponuka až do 25 000 € Vyplniť žiadosť 13 klientov už dnes požiadalo

Spotrebné úvery ponúkajú aj banky a nebankové spoločnosti a všeobecný prehľad ukazuje, že v ponuke sú tak bezúčelové úvery ako aj konkrétne pôžičky na nejaký účel, napríklad na kúpu nového alebo jazdeného auta, prípadne na prefinancovanie rekonštrukcie domácnosti alebo na refinancovanie úverov. Účelové spotrebné úvery majú úrokové sadzby o niečo lepšie ako tie bezúčelové na čokoľvek, na druhú stranu, nie vždy sú najvýhodnejšie a najlacnejšie spotrebné úvery aj najlepšie, najmä ak máte problém s preukázaním účelu použitia finančných prostriedkov.

Prehľad spotrebných úverov

Čo sa týka spotrebných úverov, tak poskytujú ich banky aj nebankové subjekty, avšak základné rozdelenie je na účelové a bezúčelové. Momentálne sú v kurze najmä tie bezúčelové a viaceré banky majú v ponuke už len tento typ úverov a to z dôvodu, že chcú ponúknuť klientovi univerzálny úver na čokoľvek. Taktiež aj nebankové spoločnosti sa vo väčšine prípadov zameriavajú na bezúčelové úvery na čokoľvek, niekedy nazývané aj spotrebiteľské úvery.

Účelový spotrebný úver

 • Ide o taký úver, kde poskytovateľ viaže poskytnutie finančných prostriedkov na použitie na konkrétny účel a vyžaduje aj doloženie, ako boli peniaze použité
 • Ide o najlepší úver na auto alebo na bývanie, prípadne aj na refinancovanie, konsolidáciu a vyplatenie starých pôžičiek
 • Úroky na spotrebných úveroch tohto typu sú obvykle o 1 až 2 % nižšie ako na bezúčelových úveroch
 • Niektoré banky alebo nebankovky umožňujú požičať si tieto pôžičky na dlhšiu dobu ako bezúčelové, napríklad na 9 alebo aj 10 rokov
 • Podobne je to aj s úverovým limitom, ktorý býva o niečo vyšší, napríklad ak ide o úver určený na refinancovanie a prenesenie iných pôžičiek a úverov

Bezúčelový spotrebný úver

 • Pre porovnanie s účelovými úvermi je dôležité vedieť najmä to, že tento typ úveru je univerzálne použiteľný na čokoľvek a nie je nutné doložiť, ako ste peniaze minuli
 • Využitie teda môže byť aj na tie isté účely ako pri účelových spotrebákoch, prípadne na čokoľvek iné od zaplatenie oslavy, dovolenky, svadby až po nákup darčekov
 • Niekedy môže byť tento spotrebný úver bez dokladovania príjmu, podobne ako v prípade účelového a to vtedy, ak klient pracuje na TPP na Slovensku alebo ak má v danej banke dlhšiu dobu účet, na ktorý mu pravidelne chodí príjem
 • Čo sa týka limitov a podmienok, najčastejšie sa dá požičať v banke do 7 rokov, v nebankovke obvykle do 4 až 5 rokov
 • Výška úveru je u každého poskytovateľa iná a orientačný výpočet ako aj možnosť zistiť splátku ponúka zvyčajne online kalkulačka na spotrebný úver

TIP: Chcete proste len rýchly, jednoduchý a bezpečný spotrebný úver?

 • veľmi rýchle vybavenie
 • bez poplatkov za poskytnutie
 • dostupná pre každého
 • bez potreby ručiteľa
Časovo obmedzená ponuka až do 25 000 € Nezáväzná žiadosť 12 klientov už dnes požiadalo

Porovnanie spotrebných úverov v bankách pre rok 2015

Bankové úvery sú všeobecne lacnejšie ako nebankové a to platí aj pre spotrebné pôžičky. Kto teda chce najlacnejší úver a pôžičku na auto alebo na čokoľvek iné, mal by sa zamerať najmä na ponuku bankových finančných produktov. Nasledujúci prehľad a recenzia sa zameriava na porovnanie možností, pričom ak chcete vedieť, kde získať najlacnejší a najvýhodnejší spotrebný úver pre rok 2015, musíte osloviť konkrétnu banku. Náš prehľad a porovnanie sú len orientačné a každý klient individuálne môže získať iné podmienky.

ČSOB

ČSOB banka má v ponuke tak účelový ako aj bezúčelový spotrebný úver, pričom orientačnú splátku a výšku ponúka klientom na výpočet online kalkulačka. Úvery sú bez poplatku za spracovanie ale aj vedenie úveru alebo jeho predčasné splatenie, pričom za aktívne využívanie iných bankových služieb je možné získať aj lepšiu úrokovú sadzbu. Väčšina ľudí si vybaví pôžičku jednoducho len s občianskym preukazom, v prípade podnikateľov treba aj potvrdenie o podaní daňového priznania a daňových nedoplatkoch.

Banka má v ponuke na čokoľvek bezúčelový spotrebný úver od 600 do 25.000 € a so splatnosťou na 1 až 9 rokov. Výhodou tohto úveru je, že nie je potrebné dokladovať účel použitia. S podobnými parametrami sa dá získať aj účelový spotrebný úver na splatenie iných pôžičiek, pričom časť tohto úveru je možné použiť na čokoľvek. Od 4.000 € do 25.000 € a tiež na 1 až 9 rokov sa dá požičať úver na bývanie, ktorý je určený na rekonštrukciu alebo modernizáciu bytu či rodinného domu.

OTP Banka

Spotrebný úver sa dá získať tiež v OTP Banke a aj v tomto prípade môže mať účelovú aj bezúčelovú formu. Najčastejšie sa využíva bezúčelový OTP Expres úver, ktorý má expresne rýchle spracovanie a je možné ho získať bez ručiteľa alebo iného zabezpečenia a aj bez dokladovania príjmu a to aj pre neklientov banky. Požičať sa dá bez poplatku za spracovanie úveru a to od 400 € až do 20.000 € na hocičo, pričom doba splatnosti je od 1 do 7 rokov a úroková sadzba je počas splácania úveru nemenná.

Účelovo sa dá požičať OTP Refinanc expres úver, čo je pôžička na splatenie úverov. Aj tento úver je bez poplatku za poskytnutie, pričom prefinancovať sa dá aj viacero starých a nevýhodných pôžičiek, pričom doba splatnosti môže byť až do 108 mesiacov. Na bývanie sa dá získať OTP Ideal úver, ktorý sa poskytuje od 3.000 € do 25.000 € na 1 až 7 rokov, pričom výhodou je, že tento úver je aj bez poplatku za predčasné splatenie a hoci ide o účelový úver, nie je treba dokladovať bločky ani faktúry.

Poštová banka

Bezúčelový spotrebný úver na hocičo sa dá požičať v Poštovej banke ako tzv. Dobrá pôžička. Tento úver je dostupný pre zamestnancov, dôchodcov aj podnikateľov a to vo výške od 300 do 30.000 € bez ručenia, ručiteľa alebo založenia nehnuteľnosti. Pôžička je bez poplatku za vybavenie, doba splatnosti je na 1 až 9 rokov a ak ste zamestnaní v SR na trvalý pracovný pomer, vybavenie je možné aj bez potvrdenia o príjme. Banka ponúka tiež možnosť požiadať o odklad splátok až na pol roka bez poplatku.

Okrem tohto bezúčelovéhé spotrebáku má v ponuke banka aj refinančný úver zvaný Lepšia splátka. V tomto prípade ide tiež o spotrebný úver s podobnými finančnými parametrami a dobou splatnosti ako pri prvej pôžičke, pričom účelom je refinancovanie starých pôžičiek a ich nahradenie jednou novou. Banka ponúka tento úver pre každého s akceptovateľným trvalým zdrojom príjmu, čiže napríklad aj pre ľudí s materským a rodičovským príspevkom v prípade dostatočnej výšky príjmu.

Prima Banka

Univerzálny a bezúčelový spotrebný úver má tiež Prima Banka (bývalá Dexia) a to vo forme klasickej bankovej pôžičky. Výška úveru môže byť od 1.000 € do 15.000 €, pričom pôžičku je možné získať tak pre zamestnancov, ako aj pre dôchodcov alebo pre živnostníkov, ktorí podnikajú aspoň 12 mesiacov. Splatnosť tohto úveru je od 2 do 9 rokov a tak sa dá aj väčšia suma rozložiť na dlhšiu splatnosť, čiže mesačná splátka je nižšia a prijateľná napríklad aj pre náročný rodinný rozpočet.

Navyše, ak bude klient riadne splácať úver, banka mu vráti poplatok za jeho vybavenie. Okrem bezúčelového spotrebného úveru je v ponuke aj refinančný úver na prenesenie pôžičky z inej banky alebo nebankovky. Väčšinou na vybavenie stačí len občiansky preukaz, nie je treba ručiteľ ani iné ručenie a dá sa takto konsolidovať aj viac menej výhodných úverov len do jednej novej splátky, ktorá bude nižšia. Navyše banka ponúka možnosť získať aj nejaké peniaze navyše v rámci úveru a to bezúčelovo na čokoľvek.

Sberbank

Veľký výber úverov spotrebného typu ponúka aj Sberbank. Najpopulárnejší a najviac využívaný je bezúčelový spotrebný úver, ktorý sa poskytuje klientom do veku 65 rokov, pričom výhodou je možnosť schválenia aj na počkanie a aj bez dokladovania príjmu. Na vybavenie stačí jeden doklad totožnosti a požičať sa dá od 1.000 € do 25.000 €. Doba splatnosti tejto pôžičky môže byť 1 rok až 9 rokov a na poskytnutie nie je potrebné mať ručiteľa, spoludlžníka alebo iné ručenie.

Druhou možnosťou, ktorú banka ponúka, je refinančný spotrebný úver, ktorý je určený na vyplatenie a konsolidáciu jedného alebo viac starých a menej výhodných pôžičiek a úverov. Refinancovať sa dajú tak klasické splátkové úvery, ako aj kreditné úvery, kontokorenty a nákupy na splátky. Doba splatnosti tejto pôžičky je od 3 do 9 rokov a požičať sa dá od 3.500 € do 25.000 €. Splátka je nemenná počas celej doby splatnosti, úver je bez poplatku za poskytnutie a je možné aj jeho predčasné splatenie.

Slovenská sporiteľňa - SLSP

Spotrebné úvery s veľmi širokými možnosťami využitia má aj Slovenská sporiteľňa. Pre bežných zamestnancov ako aj dôchodcov a podnikateľov do 65 rokov je určený Spotrebný úver na čokoľvek. SLSP má na tento úver výborné podmienky, pretože sa dá poskytnúť od 300 do 30.000 € a so splatnosťou od 1 do 9 rokov. Orientačnú splátku vypočíta online kalkulačka na stránke banky, úver je bez poplatkov za poskytnutie alebo predčasné splatenie a je bez dokladovania účelu a bez nutnosti ručenia.

Okrem tejto pôžičky má banka aj Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov, čiže vlastne študentskú pôžičku. V tomto prípade ide o úver špeciálne určený pre študentov denného štúdia na domácej alebo zahraničnej vysokej škole a to do veku 26 rokov. Požičať sa dá aj v tomto prípade bezúčelovo a to od 1.000 € do 8.500 € so splatnosťou od 1 do 9 rokov. Pôžička je bez poplatkov za vybavenie, predčasné splatenie aj mimoriadne splátky, ale treba mať ručiteľa s príjmom, ktorý sa za splatenie pôžičky zaručí.

Tatra Banka

Univerzálny bezúčelový spotrebný úver ponúka aj Tatra Banka. Výhodou tohto úveru oproti konkurencii je možnosť zrýchleného splácania. V praxi to znamená, že je možné zrealizovať každý mesiac extra splátku až do výšky 3-násobku mesačnej splátky a to bez potreby podania žiadosti a návštevy pobočky. Navyše, schválenie je obvykle do 24 hodín a peniaze sa dajú použiť na hocičo, pričom nie je potrebné dokladovať účel použitia a pre klientov s účtom v banke alebo zamestnaným na TPP nie je treba dokladovať ani výšku príjmu.

Čo sa týka samotného úveru, ten poskytuje banka od 500 € do 25.000 € a na obdobie od 1 do 9 rokov. úver sa spláca pravidelnými mesačnými splátkami, na vybavenie nie je nutné mať spoludlžníka alebo ručiteľa a banka poskytuje úver bez poplatku za poskytnutie. Na vybavenie je nutné mať vek nad 18 rokov, mať trvalý pobyt na území SR a pravidelný príjem, pričom nerozhoduje, či je záujemca o úver zamestnanec na trvalý pracovný pomer, podnikateľ, živnostník, SZČO alebo dôchodca.

UniCredit Bank

Veľkú ponuku úverov má aj UniCredit Bank. Presto spotrebný úver je bezúčelový úver na čokoľvek, ktorý ponúka banka na čokoľvek bez nutnosti dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov. Minimálna výška úveru je 650 €, maximálna 25.000 € a splácať úver sa dá od 1 do 7 rokov. Pôžičku môžu získať žiadatelia s pravidelným čistým príjmom minimálne 280 €, pričom pri úvere do 10.000 € spravidla nie je potrebné pristúpenie spoludlžníka.

Spotrebný úver na refinancovanie je zas účelový úver, ktorý ponúka banka a to na zlúčenie a vyplatenie nevýhodných pôžičiek z minulosti. V tomto prípade sa dá splácať až 9 rokov a úver ponúka v prípade potreby aj možnosť zníženia mesačnej splátky. Pre vysokoškolákov má banka špeciálny študentský spotrebný úver od 650 do 10.000 € a so splatnosťou na 1 až 5 rokov. Požičať si môžu študenti denného štúdia nad 18 rokov, pričom počas štúdia je možné odložiť splácanie istiny úveru.

VÚB

Účelové aj bezúčelové spotrebné pôžičky má vo svojej ponuke finančných produktov tiež Všeobecná úverová banka. Najčastejšie sa využíva Pôžička na čokoľvek, čo je bezúčelový spotrebný úver, ktorý má VÚB v ponuke od 490 do 25.000 €. Orientačný výpočet splátky ponúka aj online kalkulačka, ale najlepšie je samozrejme požiadať o individuálnu ponuku. Tento úver sa dá splácať od 13 do 108 mesiacov a je možné k nemu dojednať aj základné či rozšírené poistenie.

S podobnými parametrami má banka aj Pôžičku na refinancovanie, čo je spotrebný úver určený na vyplatenie starých úverov a pôžičiek. Na bývanie je zas možné si požičať od 1.000 € do 25.000 € a tiež na 13 až 108 mesiacov. Pre klientov banky má VÚB ja špeciálnu Online pôžičku, čo je tiež spotrebný typ úveru poskytovaný expresne do 10.000 € s možnosťou vybavenia priamo cez internet a vyplatením peňazí najneskôr do 24 hodín. Na získanie spotrebných úverov nie je nutné ručenie ani ručiteľ.

Zuno

Spotrebný úver sa dá vybaviť aj v Zuno banke a to vo forme online pôžičky pre stálych aj nových klientov a žiadateľov. Banka poskytuje tento úver bezúčelovo a na čokoľvek, pričom požiadať sa dá o menšiu sumu už od 500 €, ale kto potrebuje a finančné možnosti mu to dovolia, môže si požičať aj 20.000 €. Splácanie je možné individuálne zvoliť od 6 do 72 mesiacov, pričom samozrejme je možné úver aj predčasne splatiť. Vybavenie pôžičky je samozrejme bez poplatkov.

Neplatia sa tiež poplatky za vedenie úveru alebo účtu a banka navyše ponúka klientom možnosť jeden mesiac do roka mať splátkové prázdniny. Úrok je garantovaný po celú dobu splatnosti úveru a je možné si k pôžičke dojednať aj poistenie. Okrem tohto bezúčelového spotrebného úveru má banka v ponuke aj úver na refinancovanie pôžičiek, ktorý môže slúžiť aj na vyplatenie až 10 pôžičiek a ich výhodnejšie refinancovanie, pretože banka garantuje najvýhodnejšiu ponuku na trhu.

mBank

Medzi banky, ktoré majú vo svojej ponuke spotrebné úver, patrí aj mBank. mPôžička je názov bezúčelového spotrebného úveru, ktorý sa môže použiť na čokoľvek, pričom požičať sa dá od 1.000 € až do výšky 24.000 €. Splatnosť môže byť od 1 do 7 rokov a vo väčšine prípadov sa dá tento spotrebný úver vybaviť aj bez nutnosti dokladovania výšky príjmu. Navyše banka poskytuje túto pôžičku bez poplatku za vybavenie a za vedenie úveru a predčasné splatenie je tiež bez poplatku.

Druhým úverom je účelový úver na refinancovanie starých pôžičiek, ktorý umožňuje za podobných podmienok prefinancovať až 10 nevýhodných pôžičiek a nahradiť ich jedným novým úverom s lepšou mesačnou splátkou. Podmienkou na získanie je však to, aby klient svoje staré úvery splácal aspoň posledných 6 mesiacov bez omeškania. Navyše nie je nutné dokladovať ani zmluvy o existujúcich úveroch. O oba úvery je možné požiadať online cez internet a to tak pre existujúcich klientov ako aj pre nových žiadateľov.

Raiffeisen Bank

Pomerne nová na našom bankovom trhu je Raiffeisen Bank, ktorá má v ponuke tiež univerzálnu spotrebnú pôžičku a to s možnosťou vybavenia priamo online cez internet. Tento úver je možné získať už od 200 €, takže slúži aj na menšie nečakané výdaje, pričom horná hranica pôžičky je do 20.000 € a finančné prostriedky je možné použiť naozaj na čokoľvek, pretože ide o bezúčelový spotrebný úver. Vybavenie je veľmi rýchle len na občiansky preukaz a obvykle netrvá dlhšie ako 15 minút.

Splatnosť pôžičky môže byť od 7 mesiacov až do 6 rokov, takže aj pri väčšom úvere je možné si rozložiť splátky na dlhšie obdobie. Poskytnutie úveru je bezhotovostne na účet banke a taktiež splácanie je bezhotovostné, vo forme mesačných splátok, pričom ich výška je po celú dobu rovnaká. Pôžička je bez poplatku za vybavenie alebo vedenie, taktiež je možné úver bez poplatku čiastočne alebo úplne predčasne splatiť. Ak ste klientom banky, úver vybavíte na počkanie a peniaze budete mať na účte okamžite po schválení pôžičky.

Nebankové spotrebné úvery - porovnanie pre rok 2015

Pre tých, ktorí si nechcú alebo nemôžu požičať z banky, je určený nebankový spotrebný úver. Porovnanie na rok 2015 ukazuje zväčša pôžičky použiteľné na čokoľvek, čiže v podstate ide o porovnanie bezúčelových úverov. Niektoré väčšie nebankovky ale majú vo svojej ponuke aj účelové pôžičky napríklad na refinancovanie alebo na bývanie či kúpu nového alebo ojazdeného vozidla. V tomto prípade môže ísť napríklad v prípade prefinancovania kppy auta aj o najlacnejšie pôžičky na trhu, ale je to naozaj skôr výnimka ako pravidlo.

Provident

Nebanková spoločnosť Provident ponúka nebankové spotrebné a spotrebiteľské pôžičky na čokoľvek, čiže ide o bezúčelové úvery. Požičať sa dá suma od 60 € až do 2.300 €, prípadne pre dlhodobých a verných klientov je možnosť požičať si individuálne aj viac. Úver je možné čerpať buď formou bezhotovostného prevodu na bankový účet, alebo si nechať poštou poslať predplatenú platobnú kartu, ktorá sa dá využiť tak na platbu v obchode, cez internet alebo aj na výber hotovosti cez bankomat.

Pôžička sa poskytuje bez nutnosti mať ručiteľa alebo iné zabezpečenie, je však potrebné mať pravidelný a stály príjem. Výhodou je možnosť nielen online, ale aj telefonického alebo osobného vybavenia, pretože nebanková spoločnosť má viac ako 1.500 obchodných zástupcov po celom Slovensku. Splatnosť môže byť buď mesačná, kedy je možné splácať 3, 15 alebo 22 mesiacov, prípadne týždňová so splatnosťou na 60 alebo 100 týždňov. Úver je bez poplatkov vopred alebo skrytých poplatkov.

Profi Credit

Nebankové pôžičky a úvery poskytuje aj nebanková spoločnosť Profi Credit, ktorá je známa ako poskytovateľ spotrebiteľských úverov na čokoľvek. Bežná pôžička pre verejnosť sa dá získať od 300 € až do 3.000 €, pričom splatnosť môže byť na 18 až 42 mesiacov a peniaze sa prevádzajú priamo bezhotovostne na účet. Podnikatelia si môžu požičať zas od 1.000 € až do 4.000 € na 3 až 48 mesiacov, ale nejde o typický spotrebný úver pre verejnosť, ale skôr o špeciálnu pôžičku na podnikanie.

Čo sa týka podmienok na vybavenie, je možné si zobrať úver aj bez ručiteľa, ale menej bonitní klienti, ako napríklad mamičky a ženy na MD alebo dôchodcovia môžu požiadať aj o pôžičku s ručením ručiteľom. Úver je bezúčelový, dlhodobí klienti majú zvýhodnené podmienky a každý, kto riadne spláca svoju pôžičku, má nárok na automatický revolving, čo v praxi znamená, že si môže požičať aj ďalšie finančné prostriedky v priebehu splácania prvej pôžičky.

Cofidis

Cofidis má v ponuke tiež nebankové spotrebné úvery, pričom ide o bezúčelové pôžičky určené na čokoľvek, čiže tak na menšie výdavky ako aj na väčšiu sumu, ak Vás zaskočí nepríjemná a nečakaná udalosť. Požičať sa dá suma od 200 € až do 5.000 €, pričom splatnosť môže byť flexibilne zvoliteľná na 1 až 41 mesiacov, takže tak v prípade malej pôžičky ako aj väčšieho úveru je možné si prispôsobiť limity a podmienky pre každého klienta individuálne podľa jeho možností.

Vybavenie úveru je jednoducho online, požičať si môžu aj ženy na materskej dovolenke alebo dôchodcovia, prípadne ak ide o menej bonitného klienta, je možné mať k úveru aj spoludlžníka alebo ručiteľa. K pôžičke sa dá dojednať aj poistenie pre prípad výpadku príjmov, navyše je možné pôžičku splatiť aj predčasne a to bez sankčného poplatku navyše. Finančné prostriedky sa posielajú priamo na účet v banke, obvykle do 48 hodín, ale je to individuálne a môže to byť aj do 24 hodín.

Cetelem

Veľmi známym poskytovateľom nebankových úverov a s pomerne širokou ponukou pôžičke a úverov je aj nebanková spoločnosť Cetelem. Tá ponúka tak účelové ako aj bezúčelové pôžičky. V rámci bezúčelových je k dispozícii napríklad Expresná pôžička, ktorá sa poskytuje od 500 do 2.000 € s veľmi jednoduchým vybavením a splatnosťou na 6 až 48 mesiacov, ale aj bežný bezúčelový spotrebiteľský úver až do 25.000 € a so splatnosťou až do 120 mesiacov.

Požičať sa dajú aj účelové úvery, napríklad na nové alebo ojazdené auto a to až do výšky 34.000 € s možnou splatnosťou do 84 mesiacov. na rekonštrukciu, bývanie alebo zaplatenie starých a menej výhodných pôžičiek poskytuje Cetelem podobný maximálny úverový limit a splatnosť až na 10 rokov. Každá pôžička je bez poplatku za poskytnutie, správu, mimoriadne splátky alebo predčasné splatenie a je možné o pôžičku požiadať jednoducho online prostredníctvom žiadosti priamo na webstránke nebankovky.

Quatro

Nebanková spoločnosť Quatro je známa tak ako poskytovateľ splátkového predaja, ale ponúka napríklad aj nebankové spotrebné a spotrebiteľské pôžičky. Výhodou je, že tieto sa dajú vybaviť bezúčelovo na čokoľvek a to tak osobne prostredníctvom pobočiek alebo obchodných zástupcov, ako aj online alebo cez telefón, takže je možné požiadať o úver priamo z pohodlia domova. Navyše, obvykle do 24 hodín vie byť pôžička vybavená a peniaze sú rýchlo vyplatené na účet.

Hoci ide o bezúčelové pôžičky, ak ich využijete na nákup v partnerských obchodoch, Quatro Vám vráti 5 až 10 % ceny nákupu. Čo sa týka parametrov, požičať sa dá od 600 € do 5.000 € a doba splácania môže byť od 12 do 60 mesiacov. vybaviť sa dá teda aj menší úver, ak Vás zastihne nečakaná udalosť, alebo aj väčšia pôžička. Dlhodobí klienti s vernostnou kartou si navyše môžu túto pôžičku vybaviť aj bez predkladania potvrdení o výške príjmu, čiže jednoducho a rýchlo aj bez administratívnych dokladov.

Home Credit

V nebankovej spoločnosti Home Credit sa podobne ako v Quatro dajú vybaviť tak splátkové formy úverov, ako aj pôžičky na čokoľvek. Táto nebankovka má napríklad pôžičku na rekonštrukciu, ale aj univerzálnu a bezúčelovú nebankovú pôžičku spotrebného typu zvanú Hotovostná pôžička. Ide o bezúčelový úver na čokoľvek s vybavením online alebo aj cez telefón, ktorý sa poskytuje od 400 € až do 6.000 € a so splatnosťou na 36 až 84 mesiacov podľa výšky úveru.

Pôžička je bez poplatku za vybavenie, vedenie úveru ako aj predčasné splatenie, navyše do 30 dní je možné ju zadarmo vrátiť. K úveru je možné dojednať aj poistenie výdavkov pre prípad neschopnosti splácania, ale aj odloženie splátok a peniaze sa vyplácajú obvykle do druhého dňa od uzavretia zmluvy. Tú nebankovka posiela poštou priamo domov, takže na vybavenie nie je nutné nikam chodiť, čo značne zjednodušuje samotné poskytnutie úveru a tiež aj rýchlosť jeho vybavenia.

Slovenská požičovňa

Nebankové spotrebné a spotrebiteľské úvery rôzneho typu ponúka aj Slovenská požičovňa. Ide o pomerne známy nebankový subjekt, ktorý má viaceré pobočky, ale aj obchodných zástupcov po celom Slovensku, pričom výhodou je, že o úvery sa dá požiadať aj online cez internet alebo prostredníctvom telefónu. V ponuke sú bezúčelové aj účelové pôžičky. Napríklad Najľahšia pôžička je typický bezúčelový úver poskytovaný od 600 do 5.000 € jednoducho a do 24 hodín.

Pre tých, čo radi nakupujú, má nebankovka Nákupnú pôžičku, ktorá sa poskytuje za podobných podmienok, avšak výhodou je, že pôžička vráti klientovi 5% z ceny nákupu. Pokiaľ chcete splatiť menej výhodné iné pôžičky a úvery, je tu Refinančná pôžička a to od 5.000 € do 20.000, prípadne na bývanie je tu účelová Pôžička na bývanie s podobnými limitmi. Všetky úvery majú splatnosť od 1 do 10 rokov, dajú sa získať aj bez ručiteľa a nie je treba ani ručenie nehnuteľnosťou.

Úver4you

Nebankové úvery zaistené nehnuteľnosťou má v ponuke aj Úver4you a to formou sprostredkovania pôžičiek od spoločnosti Telervis, čo je nebanková spoločnosť s licenciou NBS. Pre zamestnancov ale aj dôchodcov je v ponuke úver od 2.000 € do 40.000 € s dobou splatnosti na 36 až 96 mesiacov, ktorý je zabezpečený založením nehnuteľnosti. Založiť sa dá byt v osobnom vlastníctve, ale aj rodinný dom a na základe individuálneho posúdenia aj pozemky a rekreačné objekty.

Čerpanie úveru je bezhotovostne na bankový účet obvykle do 48 hodín od podania návrhu na vklad záložného práva, pričom pôžička sa poskytuje bezúčelovo na čokoľvek. Vybavenie je bez poplatku vopred, úver je možné aj predčasne splatiť a poskytuje sa aj bez overovania bankových registrov. Spoločnosť vie vyriešiť aj komplikovanejšie obchodné prípady ako sú napríklad exekúcie alebo záložné práva. Požiadanie je možné aj cez internet a následne nasleduje osobné vybavovanie.

Chcete získať spotrebný úver so schválením až 93% ešte dnes?

Získať pôžičku

Porovnanie spotrebných úverov

Bankové úvery

Logo Produkt Poskytovateľ Pôžička od do Splatnosť od do  
MaxiPôžička Maxi pôžička MaxiPôžička od 250 €
do 5 000 €
od 12 mesiacov do 48 mesiacov Požiadať
TopPôžička Výhodná pôžička TopPôžička od 100 €
do 5 000 €
od 12 mesiacov do 48 mesiacov Požiadať
Bezúčelový úverTB Classic od  do  od  do  Detail
Flexipôžička bezúčelová od  do  od  do  Detail
Flexipôžička na bývanie od  do  od  do  Detail
ČSOB Spotrebný úver na bývanie od  do  od  do  Detail
ČSOB Spotrebný bezúčelový úver od  do  od  do  Detail
otp IDEAL úver od  do  od  do  Detail
otp EXPRES úver od  do  od  do  Detail
mBank - mPôžička Plus mPôžička Plus od mBank mBank - mPôžička Plus od 350 €
do 20 000 €
od 12 mesiacov do 84 mesiacov Požiadať
Pôžička VÚB Pôžička VÚB Pôžička VÚB od 1 000 €
do 5 000 €
od 13 mesiacov do 9 rokov Požiadať
Poštová banka Dostupná pôžička Poštová banka od 100 €
do 30 000 €
od 12 mesiacov do 72 mesiacov Požiadať
Lepšia splátka od  do  od  do  Detail
mojaPÔŽIČKA Sberbank mojaPÔŽIČKA Sberbank mojaPÔŽIČKA Sberbank od 1 000 €
do 25 000 €
od 1 rok do 10 rokov Požiadať
Zuno Online pôžička Zuno od 300 €
do 20 000 €
od 6 mesiacov do 72 mesiacov Požiadať
Zuno Refinancovanie Pôžička na refinancovanie Zuno Refinancovanie od 500 €
do 20 000 €
od 6 mesiacov do 72 mesiacov Požiadať
Prima banka Pôžička od  do  od  do  Detail
SLSP Spotrebný úver na Čokoľvek od  do  od  do  Detail
Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov od  do  od  do  Detail
Spotrebný úver od  do  od  do  Detail
Spotrebný úver pre vysokoškolákov od  do  od  do  Detail

Nebankové úvery

Poskytovateľ Pôžička od do Úrok Splatnosť od do Splátka  
MaxiPôžička od 250 €
do 5 000 €
- od 12 mesiacov do 48 mesiacov - Požiadať
TopPôžička od 100 €
do 5 000 €
- od 12 mesiacov do 48 mesiacov (mesačne)
od 6,00 €
Požiadať
Home Credit od 400 €
do 6 000 €
9.90 % od 12 mesiacov do 84 mesiacov (mesačne)
od 13,49 €
Požiadať
Provident od 140 €
do 2 300 €
- od 45 týždňov do 100 týždňov (týždenne)
od 15,60 €
Požiadať
Profi Credit od 300 €
do 3 000 €
70.00 % od 12 mesiacov do 48 mesiacov (mesačne)
od 15,41 €
Požiadať
Úver4you od 2 000 €
do 40 000 €
- do 96 mesiacov (mesačne)
od 39,00 €
Požiadať
Cetelem od 2 000 €
do 25 000 €
6.39 % od 6 mesiacov do 120 mesiacov (mesačne)
od 39,76 €
Požiadať
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Chcete prerábať dom či byt? Nielen v lete sú hitom pôžičky na rekonštrukciu Pridané 03.08.2015 Chcete prerábať dom či byt? Nielen v lete sú hitom pôžičky na rekonštrukciu

Kto má staršiu nehnuteľnosť a chcel by si ju obnoviť alebo zrekonštruovať, určite už uvažoval, ako tieto práce prefinancovať. Existuje na to špeciálna pôžička na rekonštrukci a bývanie, ktor…

Vyberáme spotrebný úver v SLSP - čo by ste mali vedieť Pridané 27.11.2015 Vyberáme spotrebný úver v SLSP - čo by ste mali vedieť

Spotrebné úvery patria medzi najviac populárne bankové pôžičky u nás. SLSP má v ponuke spotrebný úver na čokoľvek pre každého, ale k dispozícii sú aj študentské pôžičky pre vysokoškolákov.

Vypočítajte si spotrebný úver - všetky kalkulačky na jednom mieste Pridané 04.12.2015 Vypočítajte si spotrebný úver - všetky kalkulačky na jednom mieste

Spotrebné úvery ponúkajú riešenie či už na bývanie, na auto a jeho kúpu, alebo prakticky na čokoľvek iné. V našom dnešnom článku sme si dali za cieľ nájsť kalkulačku pre každý jeden z nich.

Aký spotrebný úver ponúka Prima Banka - čo by ste mali vedieť Pridané 16.12.2015 Aký spotrebný úver ponúka Prima Banka - čo by ste mali vedieť

Ak máte záujem o spotrebný úver, Prima Banka má v ponuke v podstate dva spotrebné úvery. Prvým je bezúčelová spotrebná pôžička na čokoľvek, druhým spotrebná pôžička na refinancovanie úveru. …

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Spotrebný úver

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Spotrebný úver na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Spotrebný úver

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Spotrebný úver

Pridané 11.12.2013 , aktualizované 04.12.2015