...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie SMS pôžičiek

SMS pôžičky sú veľmi populárny typ krátkodobých úverov s jednoduchým vybavením na čokoľvek. Výhodou je, že úver cez SMS si môžu požičať prakticky všetky skupiny žiadateľov a záujemcov o financie, či už ide o mamičky na MD, dôchodcov, živnostníkov alebo aj študentov. Rýchle pôžičky cez SMS sa navyše dajú vybaviť takmer hneď a to 24 hodín denne nonstop, čiže aj cez víkend. Navyše je jedno odkiaľ ste, či už ide o väčšie mesto ako Bratislava alebo menšie ako Poprad, pretože nie je treba nikam chodiť a všetko vybavíte cez telefón.

Chcete získať výhodnú SMS pôžičku ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť
 • dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie
Časovo obmedzená ponuka až do 350 € Vyplniť žiadosť 5 klientov už dnes požiadalo

Vďaka tomu, že SMS pôžička má takmer okamžité vybavenie, nie je problém ju získať napríklad aj do 10 min. a po schválení sa peniaze posielajú ihneď na účet, prípadne formou poštovej poukážky. Táto pôžička je ideálna napríklad pred výplatou, najčastejšie má splatnosť na 30 dní a je určená spravidla pre každého, niekedy aj pre nezamestnaných. Ide však len o nebankové úvery, hoci v minulosti boli aj pokusy zo strany banky (napríklad Poštová banka), čo so sebou prináša výhody aj nevýhody.

Nebankové SMS úvery

Výlučným poskytovateľom týchto pôžičiek na našom trhu sú nebankové spoločnosti, ktoré sa buď sústredia na pôžičky cez SMS, prípadne aj na SMS pôžičky a online pôžičky súčasne. V oboch prípadoch ide o krátkodobé úvery s vybavením takmer ihneď, takže sa napríklad hodia aj pred výplatou alebo vtedy, ak potrebuje človek peniaze rýchlo a bez zbytočného dokladovania. Najrýchlejšia SMS pôžička, čo sa týka výbavenia, je tá bez dokladovania príjmu a bez registra.

 • V rámci poskytovateľov sa dá nájsť totiž aj rýchla SMS pôžička bez registra, čo v praxi znamená, že sa pri schvaľovaní neprihliada na registre dlžníkov
 • Na úvod je väčšinou potrebná najprv registrácia, či už formou odoslania SMS správy s osobnými údajmi, alebo formou vyplnenia online formulára na webstránke nebankovky
 • Po schválení registrácie už nie je problém požiadať o úver jednoduchým zaslaním krátkej textovej správy, pričom takáto pôžička sa dá cez SMS vybaviť aj ihneď
 • Podobne ako pri iných nebankových úveroch, aj tu platí, že treba počítať s vyšším úročením, dokonca viaceré SMS pôžičky majú jedny z najväčších úrokov, ako ukazujú skúsenosti viacerých zákazníkov
 • SMS pôžička je v ponuke viacerých nebankoviek pôsobiacich nielen u nás ale aj v zahraničí a klient si môže cez rôzne internetové diskusie alebo nejedno fórum zistiť referencie aj ostatných klientov s daným nebankovým subjektom

Rýchle SMS pôžičky pre nezamestnaných

Pre každého a teda aj pre nezamestnaných sa dajú požičať niektoré SMS pôžičky, najmä tie rýchle a bez príjmu, prípadne aj bez registra a jeho overovania. Nezamestnaní majú obvykle len príjem zo sociálnych dávok alebo z občasných brigád a tak pre nich väčšie úvery neprichádzajú obvykle do úvahy. Niektoré nové pôžičky od poskytovateľov nebankových krátkodobých úverov sú tak dostupné aj pre túto skupiny ľudí, avšak ide o špecifickú situáciu.

 • Tieto pôžičky sa poskytujú síce tiež ihneď po schválení na účet, avšak ich vybavenie môže trvať dlhšiu dobu ako v prípade zamestnaných žiadateľov alebo žiadateľov s trvalým príjmom
 • Ľudia bez práce majú aj viac obmedzené možnosti, pretože takéto úvery ponúkajú len niektoré nebankové spoločnosti
 • Nie je totiž síce treba dokladovať príjem skoro pri žiadnom poskytovateľovi SMS úverov, na druhú stranu, viacero z nich si overuje klienta cez rôzne iné verejné registre a inštitúcie
 • Ak je žiadateľ bez práce, môže po ňom nebanková spoločnosť vyžadovať napríklad doloženie občasných príjmom z brigád a treba byť na túto možnosť pripravený

Chcete získať výhodnú SMS pôžičku ešte dnes?

 • jednoduchá nezáväzná žiadosť
 • dostupná pre každého
 • bez nutnosti ručiteľa
 • bezpečné a diskrétne vybavenie
Časovo obmedzená ponuka až do 350 € Vyplniť žiadosť 5 klientov už dnes požiadalo

Prehľad a porovnanie poskytovateľov

SMS pôžičky ponúkajú viaceré nebankové spoločnosti, pričom hoci ide v podstate o veľmi podobné úvery, tak viaceré či už finančné alebo nefinančné podmienky a limity môžu byť iné. Preto je dôležité porovnanie každej pôžičky komplexne a to aj z hľadiska podmienok na získanie, pretože kým niektorí poskytovatelia nevyžadujú žiadne dokladovanie, iní môžu požadovať po klientovi napríklad doloženie výplatnej pásky alebo výpisu z účtu kvôli dokladovaniu výšky príjmu.

SMS Credits

Pôžička cez SMS sa dá získať napríklad o nebankovej spoločnosti SMS Credits. Ako už hovorí samotný názov, táto nebanková spoločnosť sa zameriava presne na tento typ úverov. Na úvod je potrebné zaregistrovanie nového žiadateľa, buď formou SMS správy alebo cez online registračný formulár, ktorý sa nachádza na webstránke nebankovej spoločnosti. Po schválení registrácie už je samozrejme možné si požičiavať bez akéhokoľvek ďalšieho overovania.

Na vybavenie pôžičky nie je nutné mať tak ručiteľa, ako ani žiadne iné ručenie alebo zabezpečenie úveru, pričom nie je potrebné ani dokladovanie príjmu či už cez rôzne potvrdenia alebo výplatné pásky. Pôžičky sú bezúčelové, čo je tiež veľká výhoda, pretože je možné finančné prostriedky použiť ľubovoľne na čokoľvek. Poskytovateľ ich nijako účelovo neviaže ani pri poskytnutí a ani nevyžaduje, aby klient dokladoval, na čo peniaze minul alebo ako s nimi naložil.

Čo sa týka samotného úveru, ten sa poskytuje od 20 € do 350 €, ale záleží to aj od toho, či ide o prvý úver pre nového klienta alebo už o pôžičku pre dlhodobejšieho klienta. Prvá pôžička sa poskytuje obvykle do 100 € a so splateným pôžičkami postupne rastie aj úverový limit. Navyše, nebanková spoločnosť ponúka aj zaujímavý vernostný program, kedy platí, že čím viac pôžičiek máte z minulosti získaných a riadne splatených, tým lepšie úročenie môžete získať pri nasledujúcom úvere.

Doba splatnosti môže byť 5 dní, 10 dní alebo 15 dní a pôžička je bez poplatkov vopred za vybavenie alebo iných skrytých poplatkov. Peniaze môžete mať v prípade schválenia už za pár minút na účte. A aké sú podmienky na získanie pôžičky? Treba mať nad 18 rokov, byť občanom Slovenskej republiky, mať bankový účet vedený na území Slovenskej republiky, mať mobilný telefón a nebyť evidovaný v registroch dlžníkov. Platí teda, že tieto pôžičky nie sú bez registra a nehodia sa tak pre klientov, ktorí majú nejaké neuhradené záväzky.

Ferratum Bank

Rýchla pôžička cez SMS ale napríklad aj online sa dá vybaviť tiež od nebankovej spoločnosti Ferratum Bank. Tento poskytovateľ pôžičiek patrí medzi pomerne spoľahlivých a známych veriteľov, pričom na úvod je potrebná registrácia či už online alebo SMS. Pri registrácii sa podobne ako aj v prípade iných poskytovateľov vyžaduje vyplnenie osobných údajov a následne po schválení je možné žiadať už o konkrétnu sumu. V tomto prípade treba poslať už SMS v predpísanom tvare.

Hneď po prijatí žiadosti vyhodnotí operátor danú požiadavku klienta a obvykle do 24 hodín, niekedy aj prv, je úver posúdený a schválený. Tieto rýchle SMS pôžičky sa hodia prakticky na akýkoľvek účel, keďže aj tu platí, že je možné si ich požičať na hocičo, vzhľadom na to, že sú bezúčelové. Ak teda chýbajú klientovi napríklad peniaze do výplaty, prípadne si potrebuje požičať menšiu sumu krátkodobo kvôli nečakaným výdajom alebo cenovej akcii s časovým obmedzením na nejaký tovar, pôžička je vždy poruke.

Úver je dostupný nielen pre zamestnancov, ale aj pre menej bonitných klientov ako sú napríklad dôchodcovia, živnostníci alebo ženy na MD. V tomto prípade je tiež výhodou, že na získanie úveru nie je potrebný ručiteľ ani ručenie, pričom klient si môže priamo cez nebankovku dojednať profesionálneho ručiteľa, čo značne uľahčí proces schválenia pôžičky. Požičať sa dá od 30 do 350 € a aj tu suma závisí od toho, či ide o nového žiadateľa a jeho prvý úver, alebo či je klient už pre poskytovateľa dlhodobo známy.

Splatnosť je veľmi flexibilne zvoliteľná od 7 do 30 dní a ak by bolo potrebné, je možné ju dvakrát posunúť, vždy o 15 dní. Za toto posunutie splatnosti sa ale platí poplatok. Finančné prostriedky sa zasielajú buď na bankový účet alebo poštovým šekom, čo obvykle trvá do 4 dní. Na schválenie pôžičky je potrebné mať nad 18 rokov a byť občanom Slovenskej republiky s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky. Samozrejme, je potrebné mať splatenú aj prípadnú predošlú pôžičku od nebankovky, aby ste si mohli požičať ďalšiu. Konkrétne porovnanie tejto pôžičky s inou nájdete v našom článku o pôžičkách do výplaty.

Trila

Pôžička cez SMS sa dá vybaviť takmer ihneď aj cez nebankového poskytovateľa Trila. Ide o veriteľa zameraného tak na úvery pre živnostníkov ako aj pre verejnosť, pričom tie sa dajú vybaviť nielen prostredníctvom krátkej textovej správy, ale aj formou úveru cez internet, čiže ako online pôžička. V prípade schválenia úveru sú peniaze na účte žiadateľa obvykle do pár minút, pričom samotné vybavenie je jednoduché a s minimom dokladovania alebo zdržovania administratívou.

Na schválenie pôžičky treba mať vek nad 18 rokov a doložiť napríklad výpis z bankového účtu alebo iný doklad o výške príjmu. Niekedy môže nebankovka vyžadovať aj dokladovanie napríklad zaplatenia energií za bývanie. Vzhľadom na to, že pôžička bezúčelová, nie je potrebné ale dokladovanie účelu a toho, ako chce klient peniaze použiť. Je teda len na ňom, či sa rozhodne zaplatiť nejaký nečakaný výdavok alebo peniaze použije v prípade, že má pár dní pred výplatou a málo hotovosti.

Čo sa týka samotného úveru, požičať sa dá od 50 € až do 500 € a tak patria pôžičky Trila v tomto ohľade medzi úvery s najvyšším úverovým limitom spomedzi konkurenčných pôžičiek podobného typu. Aj tu ale ide o krátkodobý úver, ktorý sa poskytuje na 15 až 25 dní, no výhodou je, že je možné predĺženie pôžičky o 15, 30 alebo 45 dní a to celkovo až päťkrát. Samozrejme, každé takéto predĺženie lehoty splatnosti stojí nemalé poplatky, preto je lepšie splatiť úver načas.

Peniaze sa vyplácajú buď bezhotovostne priamo na bankový účet, prípadne formou poštovej poukážky, čo trvá obvykle dlhšiu dobu, zväčša 3 dni od uzavretia zmluvy o úvere a jej schválenia. Splatenie pôžičky je možné taktiež bezhotovostne alebo hotovostne. Nebanková spoločnosť ponúka tiež vernostný program pre dlhodobých klientov a to Trila Finance Klub, ktorý umožňuje získať dlhodobým zákazníkom spoločnosti zľavy až do 25 % z nákladov na úver a to už po 5 riadne a načas splatených pôžičkách.

Credit One

SMS úver sa dá vybaviť aj od nebankovej spoločnosti Credit One. Tá patrí medzi dlhodobých poskytovateľov úverov na menšie sumy, pričom sa tu dá požičať nielen SMS pôžička, ale aj online úver. V prípade online úveru je možné získať dokonca až sumu do 1.000 €, pri SMS pôžičke je maximálna výška úveru obmedzená na 350 €. V tomto prípade ide teda o menší úver, ktorý patrí podobne ako ďalšie konkurenčné pôžičky medzi krátkodobé úvery a to kvôli maximálnej lehote splatnosti.

Požičať sa totiž dá najviac na 30 dní, pričom v prípade potreby je možné posunúť termín lehoty splatnosti, ale najviac len o ďalší mesiac. Čo sa týka účelu možného použitia, aj tu platí že pôžička je bezúčelová a tak sa dá využiť prakticky na čokoľvek, avšak hodí sa najmä kvôli svojim parametrom na nečakané výdaje alebo vtedy, ak chýba žiadateľovi menšia suma do výplaty. Jednoduché je však vybavenie pôžičky, ktoré trvá maximálne niekoľko minút a zaobídete sa bez dokladovania príjmu.

Na úvod je nutné sa zaregistrovať online na www.creditone.sk a po schválení registrácie stačí už len požiadať o poskytnutie úveru kedykoľvek to budete potrebovať, kľudne aj cez víkend alebo hockedy 365 dní v roku. Stačí jednoducho už len odoslať cez krátku textovú správu žiadosť o poskytnutie pôžičky v konkrétnej výške na špeciálne číslo nebankovky vo vopred definovanom tvare a obvykle do pár minút až hodín má žiadateľ úver schválený v prípade, ak splnil všetky podmienky na poskytnutie.

Čím skôr peniaze vrátite, tým menej samozrejme úver preplatíte. Na vybavenie nie je treba mať ani ručiteľa alebo iné ručenie a požičať si môžu klienti vo veku od 18 rokov až do 75 rokov, takže tento úver sa hodí aj pre dôchodcov alebo aj pre iných menej bonitných klientov. Nový žiadateľ môže získať prvý úver maximálne do 100 €, ale v prípade dlhodobých klientov nie je problém čerpať pôžičku aj v maximálnom úverovom limite a to jednoducho cez SMS.

Moment pôžička

Cez SMS ale aj online prostredníctvom internetu je možné si požičať aj Moment pôžičku, čo je tiež nebankový úver krátkodobého typu určený na menšiu sumu. Tento úver patrí tiež medzi rýchle úvery na čokoľvek, podobne ako v prípade aj ostatných pôžičiek z nášho porovnania, pretože je bezúčelový a nie je nutné predkladať veriteľovi žiadne doklady alebo potvrdenia o tom, ako sa peniaze použili. Na získanie úveru je treba splniť ale viacero podmienok.

Prvou je mať vek nad 21 rokov, čo je trocha nevýhoda oproti iným poskytovateľom úverov. Druhou podmienkou je mať účet vedený v banke, pretože výplata úveru je len formou bankového prevodu. Účet ale musí byť vedený len v jednej zo slovenských bánk. Čo sa týka hornej hranice veku, tá nie je daná, takže o úver v prípade dostatočnej bonity môžu požiadať aj seniori. Okrem toho treba byť občanom Slovenskej republiky a je nutné mať v poriadku finančnú minulosť.

Na rozdiel od viacerých iných poskytovateľov sa totiž v prípade tejto pôžičky registre overujú a nahliada sa do nich. Na druhú stranu, ani v tomto prípade nie je nutné alebo potrebné mať ručiteľa a ani nijak inak zabezpečovať úver. Vybavenie je tak o niečo uľahčené. Čo sa týka príjmu, je nutné mať trvalý zdroj príjmu a to kvôli posúdeniu schopnosti splácať úver. Na získanie pôžičky je potrebná najprv registrácia a až po jej schválení je možné požiadať o úver, či už online alebo cez SMS.

Z hľadiska parametrov, výška pôžičky môže byť od 25 € do 300 € a splatnosť je od 7 dní do 28 dní. Pre ľudí s trvalým príjmom v dostatočnej výške je výška prvého úveru do 100 €, pre ľudí s menšou bonitou, ako sú napríklad dohodári, SZČO alebo mamičky na materskej, je výška prvej pôžičky ale nižšia, obvykle do 25 €. Až po jej riadnom splatení sa postupne úverový limit zvyšuje. Samotné poskytnutie peňazí na účet je po schválení veľmi rýchle, obvykle do 24 hodín.

Výhody úverov

 • Výhodou SMS pôžičiek je veľmi rýchle a jednoduché vybavenie s minimom dokladovania
 • Obvykle nie je nutné ani preukazovať výšku príjmu formou potvrdenia od zamestnávateľa alebo výpisom z účtu
 • Väčšina pôžičiek je aj bez nutnosti ručenia, či už formou ručenia ručiteľom alebo inou formou zabezpečenia úveru
 • Požičať sa dá na hocičo, pretože pôžičky sú bezúčelové a tak je možné finančné prostriedky využiť naozaj na čokoľvek
 • Vybavenie je obvykle do 24 hodín a je možné si pri viacerých poskytovateľoch vybrať medzi vyplatením na účet alebo aj cez poštovú poukážku, ktorá sa dá v banke zameniť za hotovosť

Nevýhody pôžičiek

 • Nevýhodou je, že tieto pôžičky sú obvykle na menšie sumy, spravidla do 350 alebo 500 € a nejde teda o väčšie úvery
 • Taktiež dobou splatnosti ide len o obmedzené úvery, obvykle na 30 dní, v niektorých prípadoch cez posunutie lehoty za poplatok je možné dosiahnuť aj dlhšiu splatnosť
 • hľadiska úročenia a preplatenia si treba dať najväčší pozor, pretože aj preto, že ide o nebankové pôžičky, býva úrok pomerne vysoký
 • Splatnosť je jednorázová, čiže nie na splátky a je potrebné mať do uvedeného dátumu našetrenú celú istinu a úroky naraz

Odporúčame bezpečnú overenú a obľúbenú SMS pôžičku od FerratumBank:

Získať pôžičku

Porovnanie poskytovateľov SMS pôžičiek

Poskytovateľ Pôžička od do Splatnosť od Splatnosť do Splátka  
MaxiPôžička od 250 €
do 5 000 €
12 mesiacov 48 mesiacov - Požiadať
TopPôžička od 100 €
do 5 000 €
12 mesiacov 48 mesiacov (mesačne)
od 6,00 €
Požiadať
Ferratum Bank od 25 €
do 350 €
15 mesiacov 30 mesiacov (denne)
od 6,25 €
Požiadať
Credit One od 1 €
do 180 €
1 deň 30 dní (denne)
od 2,67 €
Požiadať
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur! Pridané 10.08.2015 Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur!

Kto sa dostal do finančnej tiesni alebo má nečakané výdavky a potrebuje rýchlo menšiu sumu peňazí, pre toho sú nebankové SMS alebo online pôžičky na niekoľko stoviek Eur ideálnym riešením a …

Porovnali sme najlepšie rýchle pôžičky pred výplatou. Ako ich získať výhodne? Pridané 27.09.2015 Porovnali sme najlepšie rýchle pôžičky pred výplatou. Ako ich získať výhodne?

Potrebujete si požičať menšiu sumu peňazí, napríklad na nečakané výdaje, účty, prípadne si chcete kúpiť niečo, čo je v časovo ohraničenej zľave a nemáte aktuálne dostatočnú hotovosť? Nevadí,…

Ste žena na materskej dovolenke a hľadáte pôžičky? Takéto sú možnosti Pridané 10.10.2015 Ste žena na materskej dovolenke a hľadáte pôžičky? Takéto sú možnosti

Pre ženy a mamičky na materskej dovolenke je toto obdobie síce časom radosti z príchodu nového potomka, no zároveň časom, kedy peniaze chýbajú najviac. Aké sú možnosti, ak si ich potrebuje ž…

Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank? Pridané 02.11.2015 Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank?

Pôžičky pred výplatou sú úvery, ktoré sa poskytujú na preklenutie krátkodobého nedostatku finančných prostriedkov alebo v prípade, ak má človek nečakané výdaje a nemá dostatočnú hotovosť na …

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii SMS pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie SMS pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii SMS pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii SMS pôžičky

Pridané 12.12.2013 , aktualizované 04.12.2015