...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie rýchlych úverov

Rýchle pôžičky sa vyznačujú najmä expresným vybavením a poskytnutím peňazí. Tieto peniaze poskytujú banky a nebankové inštitúcie do niekoľkých hodín a sú okamžite využiteľné na akýkoľvek účel. Žiadatelia, ktorí potrebujú pôžičku hneď, na to majú svoje dôvody a sú ochotní zaplatiť aj vysoké úroky, ktorými sa tieto pôžičky vyznačujú. Banky majú najrýchlejšie pôžičky vo forme bezúčelových úverov alebo formou kreditných kariet.

Úroky na kreditných kartách sa pohybujú okolo 15 – 25%, no peniaze čerpáte doslova okamžite, keď ich potrebujete, čiže ide o veľmi rýchle úvery. Pri nebankových pôžičkách je možné vybaviť ich aj ihneď, väčšinou je schválenie za niekoľko hodín a býva pravidlom, že nebankovky vedia poskytnúť hotovostne alebo bezhotovostne peniaze do 24 hodín.

Náš TIP, ak si chcete rýchlo a bezpečne požičať peniaze:

Najrýchlejšia do 350€ alebo Najschvaľovanejšia do 7000€

Podmienky získania

 • vek 18 - 65 rokov
 • trvalý pobyt na území SR

Postup vybavenia

Krediná karta

 • kreditnú kartu poskytuje banka, ktorá posudzuje nárok
 • doklady totožnosti
 • výpis z účtu (banka má archív, takže hodnotí na základe príjmov na účte)

Rýchle pôžičky nebankových spoločností

 • doklady totožnosti
 • záložný list (ručenie majetkom, ručiteľom)

Výhody a nevýhody

Výhody

 • rýchle vybavenie
  • pri kreditnej karte nemáte peniaze do 24 hodín, do hodiny ale okamžite 
 • bezúčelovosť
 • nie je nutné dokladovať príjem
 • vhodné pre ľudí, ktorí majú záznam v bankovom registri
 • klient ich môže využiť aj na splácanie iných pôžičiek
 • bez ručiteľa (v prípade nižšej sumy)
 • možnosť čerpať prostriedky okamžite (do 24/48 hodín)

Nevýhody

 • nižšia suma úveru
 • vyšší úrok
 • ručenie majetkom (pri vyšších sumách)

Nebankové rýchle pôžičky do 24 hodín sú hlavným artiklom nebankových a pôžičkových spoločností, ktorí využívajú zväčša klienti, ktorým nevyhovujú podmienky banky. Rýchla pôžička do 24 hodín môže byť využiteľná aj pre nezamestnaných. U nebankových expres pôžičiek je zväčša nutná forma zábezpeky (väčšinou ručenie nehnuteľnosťou, autom prípadne akýmkoľvek iným hodnotným hmotným majetkom), no financie sú poskytnuté neskôr, zvyčajne až po podpise zmluvy.

Rovnako hľadania ako okamžité pôžičky/okamžitá pôžička (a tiež niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: okamzita pozicka, okamzite pozicky, richle pozicki, rychlepozicky, pozicki.sk) tiež ponúkajú množstvo výsledkov, ale opatrnosť je na mieste.

Najdôležitejším kritériom pri hľadaní pôžičky je jej celková výška. Celková splatná čiastka (teda suma, ktorú musíte splatiť za celú dobu) musí byť v zmluve. Na čo si dávať pozor pri produktoch typu nebanková pôžička rýchlo, rýchla pôžička (rychla pozicka) bez dokumentov, rýchla pôžička. Ako sekundárne kritéria, podľa ktorých sa je možné rozhodnúť, pripadajú v úvahu:

 • úroková sadzba
 • výška splátky
 • dĺžku splácania
 • výška poplatkov, ktoré si spoločnosť účtuje za mimoriadne splátky, resp. predčasné splatenie úveru
 • dodatočné poplatky, ktoré vyplývajú z úverovej zmluvy

Poplatky

 • poistenie schopnosti splácať
 • poplatky vzťahujúce sa k posúdeniu žiadosti o úver
 • prvá navýšená splátka
 • administratívne poplatky, resp. poplatky za uzatvorenie úverovej zmluvy
 • poplatky za správu a vedenie úverového účtu
 • poplatky za prevody peňažných prostriedkov

Platí, že výška mesačnej splátky je nižšia pri dlhodobejších pôžičkách, ale čím je splátka na dlhšiu dobu, tým viac sa zaplatí spoločnosti na úrokoch. Je veľmi vhodné si vytvoriť rezervu, ktorá je schopná pokryť tri mesačné splátky. Vhodné je prípadne poistenie neschopnosti splácať v prípade straty zamestnania, dlhodobej práceneschopnosti, trvalej invalidity alebo smrti.

Overení poskytovatelia

Provident Požiadať

ProvidentAk si kladiete otázku kto ponúka nebankové pôžičky aj nezamestnaným, tak z väčších spoločností je to Provident. Provident poskytuje pôžičku aj v hotovosti či na účet. Výhodou sú nízke týždenné splátky. Pôžičky poskytujú aj nezamestnaným bez dokladovania účelu. Výhodou je okamžité zhodnotenie schopnosti splácať regionálnym pracovníkom a v prípade schválenia. Nekontroluje sa register. 

Ferratum Požiadať

Ferratum BankFerratum je najčastejšie využívaný kvôli rýchlym pôžičkam s rýchlou splatnosťou Pre tento rýchly úver je možné odložiť dobu splatnosti, využiť tieto pôžičky môžu aj nezamestnaní či ženy na materskej. V prípade opakovaných zákazníkov poskytuje Ferratum aj možnosť využiť vyššiu pôžičku. Prvá pôžička je poskytovaná do sumy 75 €, v prípade opakovanej žiadosti jemožné získať pôžičku až v sume 350 €.

Porovnanie dostupných pôžičiek

Poskytovateľ Pôžička od do Úrok Splatnosť od do Splátka  
MaxiPôžička od 250 €
do 5 000 €
- od 12 mesiacov do 48 mesiacov - Požiadať
TopPôžička od 100 €
do 5 000 €
- od 12 mesiacov do 48 mesiacov (mesačne)
od 6,00 €
Požiadať
Credit One od 1 €
do 180 €
- od 1 deň do 30 dní (denne)
od 2,67 €
Požiadať
Pôžičkomat od 25 €
do 200 €
- od 5 dní do 31 dní (denne)
od 2,67 €
Požiadať
Ferratum Bank od 25 €
do 350 €
- od 15 mesiacov do 30 mesiacov (denne)
od 6,25 €
Požiadať
Profi Credit od 300 €
do 3 000 €
70.00 % od 12 mesiacov do 48 mesiacov (mesačne)
od 15,41 €
Požiadať

Zhrnutie

Je veľmi dôležité dávať si okrem základných kritérií (výška mesačnej splátky,celková výška pôžičky) pozor aj na rôzne poplatky a sankcie. Bez podpísanej zmluvy nie je pôžička ani úver platný.

TIP: Chcete si proste rýchlo a jednoducho požičať?

Získať pôžičku
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur! Pridané 10.08.2015 Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur!

Kto sa dostal do finančnej tiesni alebo má nečakané výdavky a potrebuje rýchlo menšiu sumu peňazí, pre toho sú nebankové SMS alebo online pôžičky na niekoľko stoviek Eur ideálnym riešením a …

Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank? Pridané 02.11.2015 Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank?

Pôžičky pred výplatou sú úvery, ktoré sa poskytujú na preklenutie krátkodobého nedostatku finančných prostriedkov alebo v prípade, ak má človek nečakané výdaje a nemá dostatočnú hotovosť na …

XS Pôžička - nová rýchla pôžička do 500 € Pridané 21.11.2015 XS Pôžička - nová rýchla pôžička do 500 €

Mini pôžičky sú u nás pomerne obľúbené pre svoju rýchlu dostupnosť a jednoduché vybavenie. Na trh prichádza nový produkt zvaný XS pôžička, ktorý je kompromisom medzi krátkodobými a splátkový…

Tesco pôžička - online úver bez poplatku Pridané 10.12.2015 Tesco pôžička - online úver bez poplatku

Tesco pôžička je finančný produkt, ktorý poskytujú Tesco Finančné služby a ide v podstate o nebankový spotrebný úver od Home Credit. Pôžička z Tesca sa dá vybaviť tak osobne, ako aj cez tele…

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Rýchle pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Rýchle pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Rýchle pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Rýchle pôžičky

Pridané 02.08.2013