Všetko o pôžičkách, úveroch a hypotékach - akú pôžičku, inzercia pôžičiek

Požičiame každému s bez ručenia, s nízkymi úrokmi, bez poplatkov!

Pôžičky pre študentov

Študentské pôžičky - ilustrácia.

Študentské pôžičky majú veľmi výhodné tarify a uskutočňujú sa cez Študentský pôžičkový fond (ŠPF). O študentský úver môžu požiadať študenti priamo na ich škole a to vo výškach od 331,94 EUR do 1.327,76 EUR. O prostriedky môže zažiadať každý študent dennej alebo externej formy prvého štúdia na vysokej škole tuzemskej alebo zahraničnej s trvalým pobytom na Slovensku alebo pri štúdiu na tuzemskej Vysokej škole v štatúte zahraničného Slováka.

Žiadateľ študujúci na vysokej škole žiada o pôžičku písomnou žiadosťou do 15.júna kalendárneho roka, ostatní do 10.10. Študent študujúci na Slovenskej vysokej škole žiadosť podáva na svoju fakultu, študent zahraničnej školy ju doručí na ŠPF. Splácanie pôžičky sa začína až po ukončení štúdia, najneskôr však do 10 rokov.

Úroková sadzba je 3% za rok. Splatnosť mesačnej splátky pôžičky pre študentov je do 25. dňa v príslušnom mesiaci. Študentská pôžička sa riadi podľa zákona č. 200/1997 Z. z. o Študentskom pôžičkovom fonde v znení neskorších predpisov.

Tlačivo a všetky ďalšie informácie sú dostupné na stránkach fondu www.spf.sk

Bankové pôžičky pre študentov

 • dostupné dobré pôžičkové tarify
 • relatívne nízke úroky
 • dlhá doba splácania (do 10 rokov)
 • veľké možnosti študentských pôžičiek v bankách
 • k vybaveniu pôžičky stačí študentovi potvrdenie o štúdiu
 • študent žiada o pôžičku písomnou žiadosťou do 15.júna daného kalendáneho roka
 • vysokoškolák podáva žiadosť na svojej faktulte

Nebankové pôžičky pre študentov

 • študent si môže požičať od nebankovky viac
 • rýchle vybavenia
 • netreba dokladovať príjmy
 • v mnohých prípadoch nie je potrebný ručiteľ
 • je potrebná kópia občianskeho preukazu
 • je potrebný aj druhý doklad – napr. kópia vodičského preukazu, rodného listu, alebo pasu
 • požiadavky pre študentské pôžičky sa môžu líšiť v závislosti od nebankovky

Pôžičky od nebankových spoločností sú spravidla pre študenta ľahšie dostupné, ale aj drahšie. Ak má študent možnosť získať výhodnejší úver z banky, mal by v prvom rade siahnuť po tejto možnosti. Slovenské banky ponúkajú viacero variantov úverov pre študentov.

Bankové úvery

SLSP – Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov

Tento produkt je určený pre vysokoškolákov vo veku od 18 do 26 rokov, buď od prvého ročníka riadneho štúdia alebo pre doktorandov denného štúdia na vysokej škole doma alebo v zahraničí. Podmienkou získania úveru je trvalý pobyt na území Slovenska.

Študent pri tomto úvere môže získať sumu od 1700 do 8500 eur. Doba splatnosti sa pohybuje od 1 do 10 rokov. Pri tomto produkte je potrebný ručiteľ s pravidelným príjmom. Výhodou takéhoto typu pôžičky do Slovenskej sporiteľne je bezúčelnosť prostriedkov, študent nemusí dokladovať, na čo prostriedky použil.

Bližšie informácie o produkte, výške splátok a úrokoch získate na tejto internetovej stránke slsp.sk

VÚB – Flexipôžička pre študentov

Ďalším hráčom na poli bankových pôžičiek pre študentov je VÚB banka so svojím úverom „Flexipôžička pre študentov“. Táto VÚB pôžička je určená primárne pre študentov na financovanie ich denného alebo diaľkového štúdia, no ani tu nemusia vydokladovať, na aký účel prostriedky použili.

Výhodami tohto úveru je to, že študent môže získať úver už počas prvého roka štúdia a to ako denného tak aj diaľkového. Plusom daného produktu je aj vysoká miera flexibility. Ak študent nie je schopný splácať splátky, môže ich odložiť až do konca štúdia, alebo si ich podľa potreby upraviť.

Pre cenník pôžičky a podrobnejšie parametre navštívte tieto stránky VÚB banky vub.sk

Volksbank – Úver vysokoškolákom

Pôžička pre študentov je určená na financovanie  bakalárskeho, magisterského, inžinierskeho aj doktorandského štúdia na vysokej škole. O úver môže študent požiadať už od prvého ročníka a to vo výške od 1000 do 5000 eur, pričom v rámci jedného akademického roka do maximálnej výšky 1000 eur. Výhodami tejto pôžičky sú nulové poplatky, možnosť predčasného splatenia úveru a nie je potrebné byť ani klientom Volksbank. Maximálna doba splatnosti úveru je 10 rokov.

Študent potrebuje len potvrdenie o štúdiu dennej formy. Ak sám nemá príjem, musí do zmluvného vzťahu vstúpiť  osoba so stabilným príjmom ako spoludlžník, napríklad rodič.

Kompletné informácie sú umiestnené na internetovej stránke Volksbank.

OTP banka – Študentský úver

O tento úver je možné poiadať od druhého roku štúdia na vysokej škole.  Aj v tomto prípade je nutné prijať k zmluve spoludlžníka, ak študent nemá stabilný príjem. Ďalšou možnosťou je zabezpečenie úveru tzv. biankozmenkou.

Klient môže čerpať úver vo výške od 700 do 6700 eur, pričom  doba splatnosti je maximálne 10 rokov od poskytnutia úveru.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: studentska pozicka bez rucitela, pozicka pre studentov, studentske/studenske pozicky, pozicky pre studentov strednych skol, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Poskytovatelia pôžičiek

Použitím inzercie - trhu pôžičiek súhlasíte s podmienkami portálu.
Web 123 Pôžičky je pôžičkové centrum na slovenskom internete. Ponúka veľké množstvo informácií o takmer každej pôžičke, úvere, hypotéke a splátkovom predaji. Porál ponúka služby ako trh pôžičiek, katalóg poskytovateľov pôžičiek, hypotekárnu kalkulačku a aktuálny kurzový lístok.

Zásady ochrany osobných údajov | webmaster webu
Zdroje RSS: všetky pôžičky | inzercia | poskytovatelia pôžičiek | novinky

Partneri webu: CMSimple.sk

Na tejto stránke sa nachádzjú ochranné známky spoločností (logá), použité sú vo výlučne informačnom kontexte. Na stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. Niektoré finančné a percentuálne hodnoty môžu byť neaktuálne, prosím overte si ich na oficiálnych stránkach poskytovateľov. Inzeráty pôžičiek prechádzajú kontrolou administrátorom, schválenie negarantujeme. Vymedzujeme si právo upraviť inzerát v prípade chybného znenia.