Všetko o pôžičkách, úveroch a hypotékach - akú pôžičku, inzercia pôžičiek

Požičiame každému s bez ručenia, s nízkymi úrokmi, bez poplatkov!

Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre dôchodcov - ilustrácia.

Pôžičky pre dôchodcov sú poskytované zväčša ako bezúčelové a teda netreba dokazovať, na čo dôchodca pôžičku použije. Dôchodcovia nie sú cieľovou skupinou bánk a finančných inštitúcií, preto vlastne ako možnosť dostať sa k pôžičke vyplnili ich miesto nebankové subjekty.

Ručenie za pôžičku je najčastejšie nehnuteľnosťou, úroková miera je vyššia ako pri pôžičke pre zamestnaných alebo ako pri pôžičke pre študentov.

Taktiež odporúčame zistiť si ročnú mieru nákladov (RPMN) a porovnať produkty rôznych bánk a nebankových inštitúcií.

Tieto pôžičky sa starým ľuďom poskytujú na základe invalidného, či starobného dôchodku.

Nebankové pôžičky pre dôchodcov

  • u nebankovky je pôžička vybavená veľmi rýchlo
  • bezúčelovosť
  • konsolidácie pôžičiek
  • splatnosť pôžičky 1–8 rokov
  • nie je potrebné informovať partnera o pôžičke
  • možnosť zaslať pôžičku na účet klienta
  • možnosť predčasne splatiť pôžičku pre dôchodcov (pozicka/pozicky pre dochodcov)
  • pre riadne splácajúcich dôchodcov, je možnosť čerpať automatický revolving (požičanie ďalších peňazí)
  • pri veku nad 65 rokov potrebný ručiteľ
  • zvyčajne potrebná výška dôchodku aspoň 200 EUR

K pôžičke pre dôchodcov je potrebná kópia občianskeho preukazu a ako druhý doklad napr. kópia rodného listu. Ak dôchodca dostáva dôchodok modrou zloženkou, tak je potrebný originál jej ústrižku.

Prečo majú banky a nebankové spoločnosti radi dôchodcov

Poskytovatelia pôžičiek a úverov pracujú s rizikom. Počítajú a počítajú. Na základe skúsenosti a štatistických dát vedia odhadnúť mnohé veci. Napríklad aj riziko úmrtia klienta, teda aj stratu požičaných peňazí.

Riziko úmrtia je dôležité najmä pri starších ľuďom. Pri pôžičkách pre dôchodcov hrá pomerne významnú rolu.

Prečo však banky a nebankové spoločnosti tak radi požičiavajú peniaze dôchodcom, aj keď vedia, že ich riziko úmrtia je vyššie?

Banky a nebankové spoločnosti majú jednoducho rady, že dôchodcovia majú príjem od štátu. Tento príjem je garantovaný. Jediný spôsob, ako oň môžu dôchodcovia prísť, je ich úmrtie. A riziko takejto udalosti si dokážu poskytovatelia pôžičiek jednoducho vypočítať.

Pôžičky pre dôchodcov sú tak pre banky a nebankové spoločnosti zaručený biznis, riadenie rizika je jednoduchšie, pretože musia pracovať iba s jedným faktorom.

Hľadá sa aj niekoľko gramaticky nesprávnych obmien: pozicky dochodcom, pozicka pre invalidnych dochodcov, pozicka pre dochodcov, ale pri vyhľadávaní nie je gramatika podstatná.

Poskytovatelia pôžičiek

Použitím inzercie - trhu pôžičiek súhlasíte s podmienkami portálu.
Web 123 Pôžičky je pôžičkové centrum na slovenskom internete. Ponúka veľké množstvo informácií o takmer každej pôžičke, úvere, hypotéke a splátkovom predaji. Porál ponúka služby ako trh pôžičiek, katalóg poskytovateľov pôžičiek, hypotekárnu kalkulačku a aktuálny kurzový lístok.

Zásady ochrany osobných údajov | webmaster webu
Zdroje RSS: všetky pôžičky | inzercia | poskytovatelia pôžičiek | novinky

Partneri webu: CMSimple.sk

Na tejto stránke sa nachádzjú ochranné známky spoločností (logá), použité sú vo výlučne informačnom kontexte. Na stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. Niektoré finančné a percentuálne hodnoty môžu byť neaktuálne, prosím overte si ich na oficiálnych stránkach poskytovateľov. Inzeráty pôžičiek prechádzajú kontrolou administrátorom, schválenie negarantujeme. Vymedzujeme si právo upraviť inzerát v prípade chybného znenia.