...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Nebankový úver - podrobnosti a porovnanie

Nebankové pôžičky sú alternatívou bankových úverov. Hlavným rozdielom je fakt, že nebankové úvery sú poskytované súkromnými spoločnosťami resp. súkromnými osobami. Medzi nesporné výhody takýchto produktov patrí rýchlosť ich vybavenia, vďaka ktorej môžu byť financie na účet klienta pripísané už o niekoľko hodín od podpisu zmluvy. Množstvo spoločností ponúka možnosť požičať si peniaze online či cez sms správu, čím klientovi odpadá nutnosť návštevy pobočky, ale niekedy nie sú takéto pôžičky tak výhodné.

Pôžičku si teda vybaví rýchlo a v pohodlí domova. Nebankové spoločnosti sa v súčasnej dobe snažia poskytovať klientom aj odborné poradenstvo a služby. Pri nebankových spoločnostiach ale existujú tiež rozdiely v ponuke úverov, niektoré sa napríklad snažia priblížiť podmienkami bankám, iné sa zameriavajú na rýchle pôžičky. Nebanková pôžička a nebankový úver sú ale čoraz obľúbenejšie a je lepšie sa zameriavať na tie overené.

Tip: Vyskúšajte overenú nebankovú pôžičku, bez rizika podvodu

  • veľmi rýchle vybavenie
  • bez poplatkov za poskytnutie
  • dostupná pre každého
  • bez potreby ručiteľa
Časovo obmedzená ponuka až do 25 000 € Nezáväzná žiadosť 5 klientov už dnes požiadalo

Porovnanie pôžičiek a všetkých nebankových úverov

Poskytovateľ Výška pôžičky Pre nezamestnaných Pre ženy na materskej Bez kontroly registra Splátky od Požiadať
Výhodná pôžička 100 - 5000 € ano ano ano (mesačne)
od 6.00 €
Požiadať
Cetelem 2000 - 25000 € nie nie nie (mesačne) od 39.76 € Požiadať
Credit One 1 - 180 € ano ano nie (denne) od 2.67 € Požiadať
Ferratum Bank 25 - 350 € ano ano ano (denne) od 6.25 € Požiadať
Home Credit 400 - 6000 € nie nie nie (mesačne) od 13.49 € Požiadať
Pôžčkomat 25 - 200 € ano ano ano (denne) od 2.67 € Požiadať
Profi Credit 300 - 3000 € nie ano nie (mesačne) od 15.41 € Požiadať
Provident 140 - 2300 € ano ano ano (týždenne) od 15.60 € Požiadať
Úver4you 2000 - 40000 € ano ano ano (mesačne) od 39.00 € Požiadať
Quatro 600 - 5 000 € nie nie nie (mesačne) od 17 € Detail
Triangel 200 - 2 500 € nie nie nie (mesačne) od 4,89 € Detail

Home Credit

Home Credit Rýchla pôžička od Home Credit umožňuje klientovi získať finančný obnos v hodnote od 400 € do 6000 €. Doba splácania sa odvíja od výšky úveru, pohybuje sa v rozmedzí od 12. do 84. mesiacov. Pôžička od Home Credit je určená fyzickým osobám vo veku od 18 do 65 so stálym príjmom (príjem zo zamestnania, z podnikania, dôchodok), pôžička sa neposkytuje študentom, ktorých príjem pochádza z brigád, ani mamičkám na rodičovskej dovolenke. Za vybavenie tohto bezúčelového úveru klient neplatí žiaden poplatok, potrebné je však predložiť 2 doklady totožnosti. Ručiteľ nie je potrebný. 

Medzi doplnkové služby spoločnosti patrí poistenie výdavkov k pôžičke, ktoré príde vhod v prípade straty zamestnania či ukončenia podnikania, dlhodobej práceneschopnosti, rovnako však i v prípade trvalej invalidity alebo smrti.

Existuje však i možnosť zmeny výšky a počtu splátok. Dôležité je uhradiť včas 4 mesačné splátky a splniť niekoľko podmienok. Táto služba je dostupná iba klientom, ktorý si v zmluve dohodli takúto možnosť vopred, na telefónnom čísle 0850 11 11 18.

Treťou službou je možnosť odloženia splátky. V prípade, ak má klient v zmluve o pôžičke dohodnutú aj takúto službu, je nutné aby splnil niekoľko podmienok a po riadnom splatení 12. mesačných splátok mu vzniká nárok na odloženie jednej splátky. Svoj nárok smie uplatniť po zaplatení 6. mesačnej splátky v danom období.

Chcete získať výhodnú pôžičku od Home Credit ešte dnes?

Získať pôžičku

Profi Credit

Profi Credit Zamestnanecký úver od Profi Credit je určený trom kategóriam obyvateľstva:

  • zamestnanci so stálym príjmom (aj pre pracujúcich v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku či Česku)
  • dôchodcovia s výsluhovým/starobným/invalidným/vdovským/sirotským dôchodkom
  • žena na rodičovskej dovolenke (podmienkou je byť v manželstve)

Hodnota úveru, ktorý vybavíte bez akýchkoľvek poplatkov, sa môže pohybovať od 300 € do 1 500 €. Splátky je možné rozložiť na 12 až 48 mesiacov. Klientovi je umožnené vybaviť si naraz až 2 pôžičky, získať môže teda maximálne 3000 €. Pôžička je bezúčelová a je primárne určená na preklenutie nečakaných životných situácií (nákup elektroniky, vyplatenie nedoplatkov a pod.)

Spoločnou podmienkou pre získanie nebankovej pôžičky od Profi Credit je vek od 18 do 65 rokov a pravidelný zdokladovateľný príjem (potvrdenie zamestnávateľa, výmer dôchodku). Okrem toho je nutné spoločnosti predložiť občiansky preukaz, kartičku od bežného účtu, dokumenty, preukazujúce ostatné zdroje príjmu a aspoň jeden z nasledujúcich dokladov: vyúčtovanie za elektrinu, služby, plyn, výpis z BÚ, SIPO. O pôžičky možno požiadať online alebo telefonicky na telefónnom čísle 0800 700 100, následne bude klient kontaktovaný finančným agentom.

Pre podnikateľov ponúka spoločnosť Profi Credit 2 typy úverov - preklenovací a PROFI úver.

Tip na overenú pôžičku od Profi Credit

Získať pôžičku

Porovnanie úverov pre podnikateľov

  Profi úver Preklenovací úver
Výška úveru 1 000 – 33 000 € 1 000 – 33 000 €
Doba splácania 24 – 48 mesiacov 3 – 18 mesiacov
Poplatok za vybavenie 0 € 0 €
Aj pre začínajúcich podnikateľov áno dĺžka podnikania min. 18 mesiacov
Min. hrubý ročný príjem žiadateľa 4 999 € 10 000 €
Možnosť bezplatného odloženia dvoch splátok áno áno
Možnosť predčasného splatenia nie áno
Nutnosť doloženia zábezpeky - úver nad 4 000 € áno áno
Nedoplatky voči štátu do 660 € do 660 €

Pôžičkomat

Pôžčkomat Vďaka webu Pôžičkomat.sk, prevádzkovaného spoločnosťou Friendly Finance Slovakia s.r.o., môžete získať pôžičku vo výške 25 € až 200 €. Splatnosť tejto nebankovej pôžičky sa pohybuje od piatich do 31 dní. Ak sa v budúcnosti klient rozhodne vybaviť si v tejto spoločnosti pôžičku opäť, môže využiť vernostný program a získať až 700 €. Po tom, čo sa stanete stálym zákazníkom, schváli systém žiadosť o pôžičku automaticky.

Veľkou výhodou, ktorú Pôžičkomat ponúka, je kompletné vybavenie žiadosti online. Klient sa teda zaregistruje, vyplní potrebné údaje, nastaví si výšku pôžičky a dĺžku splácania. Toto všetko stihne za 10 minút, čiže takmer ihneď. Po schválení žiadosti sú klientovi peniaze okamžite odoslané na účet, klient obdrží info mail o tejto skutočnosti.

Tento druh pôžičky oceníte najmä pár dní pred výplatou, alebo ak ste dôchodca či mamička na materskej dovolenke. Nie je totiž potrebné dokladovať účel využitia peňazí, príjem, ani zabezpečiť ručiteľa či ručiť majetkom. Výšku poplatkov a úrokov systém vyráta automaticky, spoločnosť garantuje nezvyšovanie splátok i to, že nevzniknú žiadne dodatočné poplatky. Výhodou je i možnosť predĺženia doby splácania, táto možnosť je však spoplatnená.

Na získanie nebankovej pôžičky od Pôžičkomat.sk musíte byť občanom SR, musíte mať viac ako 18 rokov, nesmiete meškať so splátkou iného úveru od inej finančnej inštitúcie a zároveň musíte súhlasiť s podmienkami Rámcovej zmluvy.

Chcete si požičať rýchlo? Nezáväzne požiadajte ešte dnes:

Získať pôžičku

Uver4you

Úver4you Či patríte do skupiny zamestnancov, dôchodcov alebo podnikateľov, produkt Úver4you NEHNUTEĽNOSŤ ponúka možnosť získať finačné prostriedky vo výške od 1500 € do 20 000 €. Jednou z hlavných podmienok je však ručenie nehnuteľnosťou (vlastníkom nehnuteľnosti môže byť aj iná osoba).

Nebankovú pôžičku s maximálnou splatnosťou do 60. mesiacov viete získať veľmi jednoducho. Stačí zavolať na telefónne číslo 0918 883 794, vyplniť online žiadosť o pôžičku príp. žiadosť o zavolanie a už čoskoro budete kontaktovaný zamestnancom spoločnosti. Na získanie pôžičky Vám stačí minimum dokladov - občiansky preukaz a list vlastníctva k nehnuteľnosti.

Výhodou produktu je i fakt, že spoločnosť poskytuje pôžičky bez kontroly bankového registra. Navyše klient nemusí dokladovať svoj príjem, teda ani dokladať potvrdenie od zamestnávateľa. Úver4you ponúka individuálny prístup ku klientovi, s možnosťou poradenstva v príprade exekúcií a riešenie neštandardných obchodných prípadov.

Chcete získať pohotovú americkú hypotéku do 30 000 € bez dokladovania ešte dnes?

Získať pôžičku

Provident

Provident Spoločnosť Provident patrí medzi dlhoročných poskytovateľov nebankových pôžičiek na Slovensku. Vďaka nej možno získať pôžičky vo výške od 140 € do 2 300 € s dobou splatnosti 45, 60 alebo 100 týždňov. Splátky pôžičiek sú rozložené do viacerých týždňov tak, aby ich splácanie nepredstavovalo pre klientov akýkoľvek problém. Pôžičku možno vybaviť online na webe spoločnosti alebo telefonicky na čísle 0850 111 104.

Hotovostnú pôžičku možno získať už do 48. hodín od jej požiadania. Ak si zvolíte takúto možnosť, navštívi Vás obchodný zástupca Providentu, posúdi Vašu žiadosť a v prípade ak spĺňate všetky podmienky Vám po podpise zmluvy vyplatí peniaze na ruku. Pôžičku spláca klient v týždenných intervaloch, vždy priamo obchodnému zástupcovi, ktorý navštívi klientovu domácnosť.

V prípade bezhotovostnej pôžičky, pri ktorej sú peniaze prevedené na účet žiadateľa, treba rátať s 13 dennou lehotou na posúdenie a vybavenie žiadosti. Pôžička je splácaná bezhotovostne z účtu klienta v týždenných splátkach.

Medzi pozitíva pôžičiek od spoločnosti Provident patrí to, že pôžičky možno použiť naozaj na čokolvek a to dokonca bez predošlej kontroly registrov. Nepotrebujete dokladovať príjem ani požiadať o služby ručiteľa a vždy viete dopredu, koľko za pôžičku zaplatíte. 

Chcete získať rýchlu pôžičku do 5000 € ešte dnes?

Získať pôžičku

CreditONE

Pôžčkomat Ak patríte medzi nových klientov Credit ONE, môžete požiadať o pôžičku od 25 € do 100 €. V prípade, že ste už v minulosti úspešne splatili 2 nebankové pôžičky tohto poskytovateľa, môžete si zažiadať o 25 € až 350 €. Dobu splatnosti si klient zvolí sám, pohybuje sa od 1 do 30 dní. V prípade potreby môže klient požiadať o predĺženie doby splácania, ide však o službu, poskytovanú za nemalý poplatok. Pôžičku je nutné vyplatiť naraz, nie v niekoľkých splátkach ako to býva u ostatných poskytovateľov.

Vybaviť si krátkodobú pôžičku možno rýchlo a jednoducho - online žiadosťou alebo cez SMS. Nie je navyše potrebné preukazovať výšku príjmov, netreba mať ručiteľa či akékoľvek iné záruky a na vybavenie pôžičky nepotrebujete potvrdenia od zamestnávateľa či akékoľvek doklady. Túto nebankovú pôžičku môžu získať nielen zamestnaní ľudia, ale i podnikatelia a živnostníci. Úrok sa pohybuje v intervale 3,69-116,90%.

Existuje však i niekoľko podmienok, ktoré musí klient splniť pre to, aby pôžičku od CreditOne získal. Musí mať 21 až 60 rokov a trvalý pobyt na území SR, musí vlastniť telefón a osobný účet, naviazaný na rodné číslo. Pôžičku od tohto poskytovateľa nezískate, ak ste mamička na rodičovkej dovolenke, dôchodca s príjmom nižším ako 300 € či ak Váš jediný príjem pochádza z poberania sociálnych dávok.

Chcete získať okamžitú pôžičku do 500 € na nečakané výdavky ešte dnes?

Získať pôžičku

Ferratum

Ferratum Bank Ak potrebujete rýchlu finančnú výpomoc, môžete ju získať aj od spoločnosti Ferratum. O nebankovú pôžičku tohto poskytovateľa možno požiadať ak ste občanom SR vo veku od 18 rokov a máte trvalý pobyt na území SR.

Spoločnosť Ferratum rozlišuje, či ste nový alebo existujúci zákazník. Ak idete žiadať o pôžičku prvýkrát, môžete získať 25, 50 alebo 75 €. Ak ste už v minulosti využili služby tejto nebankovej spoločnosti, ponúka sa možnosť získať 25 až 300 €. Rozdiel je aj v dobe splatnosti - pričom nový zákazník musí splatiť pôžičku do 15. dní, opakujúci sa klient spláca maximálne v 30. deň odo dňa uzavretia zmluvy. Existuje aj spoplatnená možnosť predĺženia doby splatnosti pôžičky o ďalších 15 dní. Klient môže pôžičku splatiť aj pred termínom splatnosti, výška odplaty ale zostáva nezmenená.

Veľkou výhodou je i to, že spoločnosť neposudzuje zamestnanecký status žiadateľa. Vyhovieť tak môže všetkým, i nezamestnaným klientom.Žiadosť o pôžičku možno vyplniť na webe poskytovateľa alebo zaslaním SMS správy. Klient si môže vybrať, či mu má byť pôžička poskytnutá bezhotovostne - prevodom na bankový účet alebo poštovou poukážkou na adresu, ktorú zadá do žiadosti o pôžičku. Doručenie poukážky trvá 3 až 4 dni, v prípade že klient potrebuje peniaze naozaj rýchlo, mal by voliť prvú možnosť.

Chcete získať rýchlu SMS pôžičku do 350 € na čokoľvek ešte dnes?

Získať pôžičku

CFH

Consumer Finance Holding a.s., člen skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo, je lídrom na trhu nebankových pôžičiek. CFH prostredníctvom spoločností Quatro, Triangel a Klikshop zastrešuje nakupovanie na splátky, kúpu auta možno financovať prostredníctvom QuatroCar, pôžičky a financovanie kúpy nehnuteľností vybavíte cez Slovenskú požičovňu. Divízia Slovenské kreditné karty pokrýva financovanie prostredníctvom kreditných kariet.

Klient si tak môže vybrať zo širokého portfólia produktov, ktoré CFH ponúka. Z pôžičkových produktov by sme Vám chceli predstaviť nasledovné možnosti, určené iba existujúcim klientom CFH:

  • Najľahšia pôžička - je určená klientom vo veku od 18 do 68 rokov. Pôžičať si možno od 600 € do 4 000 € s dobou splatnosti 12 až 60 mesiacov. Dôležitým faktorom potreba mať stály príjem, ktorý môže pochádzať nielen zo zamestnania, ale aj z podnikania, dôchodku či materskej, požičať si môžu aj opatrovateľky, pracujúce doma či v zahraničí. Dokladovanie účelu sa nevyžaduje.
  • Manželská pôžička - na rozbehnutie manželského života či spolunažívania druha a družky, obývajúcich spoločnú domácnosť, možno získať 600 € - 10 000 €. Vek klientov je v rozpätí od 18 do 68 rokov, žiadateľ i spolužiadateľ musí mať stály príjem (zo zamestnania, dôchodok, z podnikania či materskej) a dokladovanie účelu nie je tiež potrebné.
  • Hypomínus - na financovanie rekonštrukcie bývania, avšak bez dokladovania účelu, može klient získať 5 000 € až 20 000 €. Splátky možno rozdeliť do obdobia 36 až 120 mesiacov.Opäť je nutné mať pravidelný príjem, za spolužiadateľa pôžičky sú akceptovaní aj invalidní dôchodci a mamičky na materskej dovolenke. Dôležitou podmienkou je, že na liste vlastníctva k nehnuteľnosti nemôže byť vyznačené vecné bremeno doživotného bývania, CFH však akceptuje ťarchy bánk.
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Na čo si dávať pozor pri pôžičkách Pridané 11.05.2015 Na čo si dávať pozor pri pôžičkách

Ponuka inzerátov s pôžičkami a úvermi je naozaj veľmi široká a tak je niekedy problém v tom, aby sa záujemca o finančné prostriedky vyznal v tom, kto mu čo ponúka a za akých podmienok. Veľak…

Čo možno neviete o úverovom registri a ako Vám môže z(ne)príjemniť život Pridané 24.05.2015 Čo možno neviete o úverovom registri a ako Vám môže z(ne)príjemniť život

Keď hľadá človek úver a je jedno či v banke alebo v nebankovke, vo väčšine prípadov si ho budúci poskytovateľ pôžičky preverí. Zistí si o ňom napríklad výšku jeho mesačného príjmu, zistí si …

Ako vyhlásiť osobný bankrot Pridané 16.06.2015 Ako vyhlásiť osobný bankrot

Ak Vám už prerastajú dlhy cez hlavu, jednou z možností, ako sa ich zbaviť, je osobný bankrot. Táto možnosť ale znamená zdĺhavú procedúru, ktorú nepodstúpi asi každý.

Dovolenka na splátky? Zvážte, či sa to oplatí Pridané 05.07.2015 Dovolenka na splátky? Zvážte, či sa to oplatí

Je tu čas dovoleniek a aj exotické horúčavy priam lákajú nesedieť len doma, ale ísť niekam von. Podľa posledných prieskumov však väčšina Slovákov strávi nadchádzajúcu sezónu bez dovolenky a …

Na týchto 7 vecí by ste si pôžičku brať určite nemali Pridané 12.07.2015 Na týchto 7 vecí by ste si pôžičku brať určite nemali

Vďaka rekordne nízkym úrokom na hypotékach aj spotrebných úveroch je dnes ponuka a zároveň dopyt po úveroch doslova obrovský a láme všetky predošlé čísla. Niekedy je ale lepšie dvakrát merať…

Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu Pridané 27.07.2015 Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu

Hoci platí, že drvivú väčšinu pôžičiek možno získať len vtedy, ak máte trvalú prácu, dajú sa nájsť na finančnom trhu aj úvery, ktoré získate aj bez dokladovania príjmu a aj vtedy, ak žiaden …

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Nebankové pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Nebankové pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Nebankové pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Nebankové pôžičky

Pridané 02.08.2013