Vážení zákazníci, týmto by sme Vás chceli upozorniť, že informácie na tejto internetovej stránke sú neaktuálne. Týmto vás žiadame, aby ste sa pri výbere vami požadovaného finančného produktu týmito informáciami neriadili. Na úprave obsahu tejto internetovej stránky sa pracuje. Ďakujeme.

...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie hypoték bez registra

Hypotéka bez registra je hypotekárny produkt, ktorý ponúkajú bankové spoločnosti bez nazerania do registrov či už bankových alebo nebankových. Nie je to bežne žiadaný úver a väčšinou ho ponúkajú práve nebankové spoločnosti ako nebankové hypotéky. V tomto prípade je to dlhodobý nebankový úver zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti.

V prípadoch, keď je potrebné získať hypotéku a zároveň sa mešká s inou splátkou alebo má žiadateľ nesplatené záväzky, môže klient požiadať o hypotéku bez registra. Najčastejšie sa klienti zaujímajú o tento produkt, pokiaľ už majú záznam v bankovom alebo nebankovom registri. 

Náš TIP na najschvaľovanejšie úvery bez registra do 25 000 €:

Hypotéka 25 000€ alebo Pôžička 7000€

V praxi je hypotéka bez registra ale hypotékou s limitmi a obmedzeniami. Nebankový produkt sa spája s vyšším rizikom nielen pre spoločnosť ale aj pre klienta, ktorý má problém s registrami. Maximálny úver je tak možné získať do 50% z aktuálnej trhovej hodnoty nehnuteľnosti. Ďalším obmedzením môže byť maximálna doba splatnosti a to na 10 až 15 rokov. Nebanková hypotéka má tieto parametre menšie ako banková. Úrok pri takomto druhu produktu môže byť dosiahnuť aj 15%. Nižší úrok je možné dostať v prípade doloženia potvrdenia o príjme a tiež je dôležité, aká nehnuteľnosť sa bude zakladať.

Podmienky získania

 • vek 18 - 65 rokov
 • trvalý pobyt na území SR
 • vlastníctvo nehnuteľnosti

Postup vybavenia

 • doklady totožnosti
 • doklad o vlastníctve nehnuteľnosti (list vlastníctva - záložný list)
 • pokiaľ má klient príjem, môže dokladovaním príjmu znížiť úrokovú sadzbu

Je možné získať hypotéku bez registra aj bezúčelovo a tento produkt sa volá americká hypotéku. To je vhodné najmä v prípade ak už klient má hypotéky. Ďalšou variantou je bezúčelový (spotrebný) úver. 

Nebanková hypotéka je najvhodnejšia pre klientov, ktorí majú zápis v registri dlžníkov. Vybavenie žiadosti je zvyčajne zadarmo a pri predčasnom splatení dokonca nie sú pri týchto druhoch hypoték účtované žiadne úroky ani poplatky navyše.

Výhody a nevýhody

Inštitúcia , ktorá poskytuje tento druh hypotéky, získa len málo informácii o platobnej morálke klienta. Tento fakt je preto zohľadnený vo výške úrokovej sadzby hypotéky. Doba splatnosti sa navyše pohybuje v podstatne menších intervaloch ako je tomu u klasických hypoték. Žiadateľ by aj tento faktor pri podpisovaní zmluvy mal zohľadniť a dostatočne sa naň pripraviť.

Výhody

 • využitie možné aj bez nazerania do registra
 • vybavenie zadarmo
 • žiadne ďalšie poplatky

Nevýhody

 • vyšší úrok
 • nižšia suma pri založení nehnuteľnosti
 • kratšia doba splatnosti

Overení poskytovatelia

Banky poskytujú hypotéku bez registra ako účelový úver založený nehnuteľnosťou. Aktuálne mBank ponúka účelové hypotéky už od 2,79%, VÚB ich má s úrokom od 2,94% a Sberbank má hypotéku už od 3,19%. Aj v prípade bezúčelovej hypotéky si môžete požičať najvýhodnejšie v mBank od 3,39%, v ČSOB je to napríklad od 3,55%, v SLSP od 3,69% a v UniCreditBank je úrok od 3,79%.

Banková inštitúcia Typ hypotéky Úrok Výška pôžičky Požičať
ČSOB ČSOB Spotrebný úver na bývanie od 3,14 % cena nehnuteľnosti Detail
Poštová banka Pôžička na bývanie od 4,05 % cena nehnuteľnosti Detail
VÚB banka Flexipôžička na bývanie od 4,19 % cena nehnuteľnosti Detail
Tatra banka Hypotéka od 3,05 % cena nehnuteľnosti Detail

Poskytovatelia hypoték bez registra pri založení nehnuteľnosti  - nebankových inštitúcií

Logo Pôžička od do Úrok Splatnosť od do Splátka  

Ktoré úvery bez registra odporúčame my?

Hypotéka 25 000€ alebo Pôžička 7000€

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Hypotéky bez registra

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Hypotéky bez registra na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Hypotéky bez registra

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Hypotéky bez registra

Pridané 11.12.2013
Inzercia