...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Porovnanie úverov pre zamestnaných na dobu určitú a dohodárov

Úvery a pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú sú ovplyvnené viacerými faktormi. Mnohé banky odmietajú poskytnúť vyšší úver v prípade, že žiadateľ nemá zmluvu na neurčito. Tak ako pre zamestnaných na dobu určitú, tak aj pre dohodárov platí podmienky, že banka prehodnotí žiadosť o pôžičku komplexne. Veľmi veľa záleží aj od konkrétneho príjmu a ďalších okolností, ako napríklad úverovej minulosti žiadateľa. Pôžička pre dohodárov, čiže takých, pre ktorých je zmluva na dobu určitú formou práce, môže mať viacero pôdob, napríklad aj ako pôžička online.

V prípade nebankových spoločností môžu byť dostupné pre dohodárov napríklad menšie krátkodobejšie úvery do 30 dní, ale aj nákup na splátky ako napríklad Triangel, niektoré nebankovky ponúkajú možnosť získať aj menšie spotrebiteľské pôžičky v prípade, ak je žiadateľ v pracovnom pomere už dlhšiu dobu než 3 mesiace. V prípade možnosti ručenia alebo zabezpečenia úveru sú už vyhliadky na získanie oveľa lepšie.

Ste zamestnaný na dobu určitú alebo dohodár?
Chcete malú rýchlu, alebo väčšiu efektívnu pôžičku?

do 350€ do 30 minút alebo do 6000€ do 24 hodín

Podmienky získania

Posudzuje sa maximálna výška úveru a maximálna výška splátky akú je žiadateľ schopný splácať zo svojho príjmu. Čiže pôžičku a to akúkoľvek, nedostanú ľudia, ktorí nemajú dostatočný príjem na jej splácanie.

Banka​

 • skúma príjmy, výdavky, úverové zaťaženie, vzdelanie, zamestnanie, rodinný stav a počet detí
 • bonitný klient získa lepšie podmienky ako ten, u ktorého je bonita nižšia

Nebankové subjekty 

 • pôžičku v nižšej hodnote bez väčších problémov
 • podmienka - dodržanie životného minima, vekové ohraničenie
 • žiadateľ musí mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Postup vybavenia

 • potvrdenie od zamestnávateľa nie staršie ako 3 mesiace
 • doklady totožnosti
 • doterajšie platené úverové doklady (podľa nich sa posudzuje aj schopnosť splácať ďalšiu pôžičku)
 • výpis z účtu a výplatné pásky
 • niektoré banky môžu požadovať ručenie nehnuteľnosťou alebo ručiteľom

Výhody a nevýhody

Výhody

 • posudzuje sa príjem, ak je dostatočný, môže získať žiadateľ aj výhodnejší úrok a vyššiu pôžičku
 • nebankové subjekty neposudzujú, či je klient zamestnaní na dobu určitú, podstatou je príjem 

Nevýhody

 • banky požadujú obvykle ručenie - nehnuteľnosťou alebo ručiteľom
 • menej výhodný úrok ako v prípade zamestnaných na dobu neurčitú

Overení poskytovatelia

UniCredit Bank

Unicredit BankUniCredit Bank akceptuje trvanie pracovného pomeru na dobu určitú pre úvery zabezpečené nehnuteľnosťou v prípade vybraných povolaní, kde je pracovný pomer podľa právnych predpisov uzatváraný na dobu určitú alebo v prípade, ak má klient pracovný pomer na dobu určitú a zároveň mu bol aspoň 1 krát obnovený. Pre žiadateľov, ktorí majú čiastočný pracovný úväzok je zasa dôležité vydokladovať príjem zo závislej činnosti uzatvorený riadne na základe pracovnej zmluvy a príjem tiež musí byť možné overiť v registri Sociálnej poisťovne. V prípade dohodárov UniCredit Bank neposkytuje úvery ani pôžičky.

VÚB banka

VÚB bankaVÚB banka poskytuje úvery aj hypotéky v prípade žiadateľa zamestnaného na dobu určitú. Podmienkou je, aby záujemca požiadal o úver najneskôr 3 mesiace pred ukončením pracovnej zmluvy, teda pracovný pomer v čase podania žiadosti sa neskončí počas nasledujúcich 3 mesiacov, a zároveň, aby mal odpracované aspoň 4 mesiace. Druhá podmienka platí štandardne aj pri pracovnom pomere na dobu neurčitú. Čo sa týka čiastočného pracovného úväzku, tak banka neskúma jeho veľkosť, dôležitý je len dostatočný príjem.

CFH

Quatro, Slovenská požičovňa a Triangel poskytujú pôžičky na základe vekového hľadiska od 18 do 68 rokov. Potrebné je doložiť príjem zo zamestnania, z podnikania, dôchod, materskú. V prípade žien na materskej a invalidných dôchodcov je požadované, aby klient bol už existujúci. Pôžičku možno zobrať aj bez dokladovania účelu pre klientov Consumer Finance Holding.

Home Credit

Home CreditHome Credit poskytuje úver až do výšky 6000 € bez dokladovania účelu. Potrebné je splniť vekové ohraničenie a mať príjem buď zo zamestnania, dôchodok alebo kladné daňové priznanie v prípade podnikateľa a posledné 3 výpisy z účtu. Do úvahy sa berie aj životné minimum. Tu je → žiadosť o pôžičku od Home Credit.

Profi Credit

Profi CreditProfi Credit poskytuje úver od 300€ do 1500 € zamestnaným, ženám na materskej, opatrovateľkám či osobám na dôchodku bez dokladovania účelu. Tu je → žiadosť o pôžičku od Profi Credit.

Provident

ProvidentProvident poskytuje pôžičku aj v hotovosti či na účet. Výhodou sú nízke týždenné splátky. Pôžičky poskytujú aj nezamestnaným bez dokladovania účelu. Výhodou je okamžité zhodnotenie schopnosti splácať regionálnym pracovníkom a v prípade schválenia. Nekontroluje sa register. Tu je → žiadosť o pôžičku od Provident.

Ferratum

FerratumFerratum je najčastejšie využívaný kvôli rýchlym pôžičkam s rýchlou splatnosťou. Je možné odložiť dobu splatnosti, využiť tieto pôžičky môžu aj nezamestnaní či ženy na materskej. V prípade opakovaných zákazníkov poskytuje Ferratum aj možnosť využiť vyššiu pôžičku. Tu je → žiadosť o pôžičku od Ferratum Bank.

Credit One

Credit OneCredit One poskytuje krátkodobé pôžičky s nízkym úrokom. Noví klienti vyplnia formulár a tým sa registruje. Pre dlhodobejších zákazníkov je možnosť vyššej pôžičky, avšak podmienkou je trvalý pobyt na Slovensku, vyšší príjem alebo dôchodok a existujúci účet. Tu je → žiadosť o pôžičku od Credit One.

Cetelem

CetelemCetelem poskytuje úver až do výšky 25 000 € s možnosťou poistenia splácania. Cetelem poskytuje fixný úrok. Maximálna výška úroku Pôžičky na čokoľvek nepresiahne 16,89% ročne. Poskytnutie úveru, predčasné splatenie, správa úveru a mimoriadne splátky sú bez poplatku. Tu je → žiadosť o pôžičku od Cetelem.

Pôžičkomat.sk

PozickomatPôžičkomat.sk poskytuje pôžičky so splatnosťou 31 dní a možnosťou predĺženia tejto splatnostiaž o jeden mesiac. Nový klient si môže požičať maximálne 200 €, v prípade opakovanej pôžičky je možné získať pôžičku až 700 €. Za príjem sa považuje akýkoľvek príjem, či zamestnanecký alebo dôchodok alebo materská. Požadovaná je registrácia. Tu je → žiadosť o pôžičku od Pôžičkomat.

Porovnanie dostupných pôžičiek

Poskytovateľ Pôžička od do Úrok Splatnosť od do Splátka  
TopPôžička od 100 €
do 5 000 €
- od 12 mesiacov do 48 mesiacov (mesačne)
od 6,00 €
Požiadať
MaxiPôžička od 250 €
do 5 000 €
- od 12 mesiacov do 48 mesiacov - Požiadať
Credit One od 1 €
do 180 €
- od 1 deň do 30 dní (denne)
od 2,67 €
Požiadať
Pôžičkomat od 25 €
do 200 €
- od 5 dní do 31 dní (denne)
od 2,67 €
Požiadať
Provident od 140 €
do 2 300 €
- od 45 týždňov do 100 týždňov (týždenne)
od 15,60 €
Požiadať
Profi Credit od 300 €
do 3 000 €
70.00 % od 12 mesiacov do 48 mesiacov (mesačne)
od 15,41 €
Požiadať
Ferratum Bank od 25 €
do 350 €
- od 15 mesiacov do 30 mesiacov (denne)
od 6,25 €
Požiadať

Zhrnutie

Úver pre zamestnaných na dobu určitú a pre dohodárov je ohraničený určitými obmedzeniami. Banky nemajú istotu, že klient bude schopný splácania, keď mu nepredĺžia zmluvu v zamestnaní. Obvykle banky sú ochotné poskytnúť úver pre zamestnaných na dobu určitú, pokiaľ spĺňajú podmienky ako sú minimálne tri mesiace pred ukončením pracovnej zmluvy a zamestnancovi už uplynula skúšobná doba. Dohodári to majú však o niečo zložitejšie, pretože výpovedná lehota pri ukončení pracovného pomeru im neplynie ako pri zamestaných na dobu určitú. 

Nechcú vám požičať v banke? Skúste MultiPôžičku, presne na mieru:

Získať pôžičku

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári

Pridané 05.08.2013