Všetko o pôžičkách, úveroch a hypotékach - akú pôžičku, inzercia pôžičiek

Požičiame každému s bez ručenia, s nízkymi úrokmi, bez poplatkov!

Úvery a pôžičky v bankách

Bankové úvery - ilustrácia.

Charakteristika pojmu bankové pôžičky je príliš obšírna, aby sa dala zhrnúť do krátkeho popisu. Bankové pôžičky sú vlastne všetky pôžičky, úvery a hypotéky, ktoré poskytujú banky. Banky poskytujú veľké množstvo takýchto produktov, pričom majú vo svojej ponuke väčšinou podobne zamerané a podobne výhodné produkty (aby si mohli navzájom konkurovať). Do tohoto sveta sa snažia prehovoriť sprostredkovatelia týchto produktov, aby uľahčili prácu, časo nie veľmi dobre informovanému, spotrebiteľovi. Sprostredkovateľské spoločnosti sú vlastne poradenské spoločnosti, ktoré operujú s Vašou finančnou situáciou čo možno najlepšie a snažia sa vybrať a sprostredkovať Vám produkty (v tomto prípade úvery a hypotéky) na mieru (adekvátne k Vašej finančne situácii). Finančná inzercia 123pozicky.sk uverejňuje práve ponuky takýto sprostredkovateľských spoločností, prípadne jednotlivých sprostredkovateľov bankových pôžičiek. Bankovým pôžičkám sa snažia konkurovať tie nebankové (financie neposkytne banka, ale súkromná nebanková spoločnosť, prípadne súkromná osoba).

Najvýhodnejšie bankové pôžičky pre dôchodcov

V tomto prehľade si vyselektujeme tie najvýhodnejšie bankové pôžičky pre dôchodcov na Slovensku. Jedná sa bezúčelové spotrebné úvery s hornou vekovou hranicou 65-70 rokov. Pre všetky úvery je dostupné poistenie (ak nie je uvedené inak). Informácie sú čerpané z oficiálnych stránk jednotlivých bánk.

Dostupná pôžička od Poštovej Banky

Medzi bankové pôžičky pre dôchodcov rozhodne patrí dostupná pôžička od Poštovej Banky. Je to klasická bezúčelová spotrebná pôžička, ktorú možno splácať už do 13 € na mesiac. Na každej pošte, resp. na pobočkách Poštovej Banky si môžu požičať dôchodcovia do 65 rokov, ktorí poberajú starobný alebo výsluhový dôchodok, alebo invalidní dôchodcovia od 35 do 65 rokov. Úver je od 400 € do 3 500 € pri dobe splatnosti od 20 do 70 mesiacov. Výhody v skratke:

 • bez poplatkov
 • bez ručiteľa
 • vyplatenie peňazí na pobočke banky / na pošte v hotovosti (do 2000 €)

Zdroj: postovabanka.sk

Bezúčelový spotrebný úver od Sberbank

Ako pôžičku pre dôchodcu môžeme zaradiť aj bezúčelový spotrebný úver od Sberbank (bývalá Volksbank). Už názov napovedá, že sa jedná o bezúčelový spotrebný úver. Jeho výška sa pohybuje od od 1 000 € až do 17 000 € pri splatnosti od 12 do 84 mesiacov (vrátane). V tomto prípade je dôležitý vek žiadateľa, ten je ohraničený hranicou 18 – 65 rokov, takže do neho spadajú aj dôchodcovia. Medzi výhody patrí:

 • bez ručiteľa (do 6 999 €)
 • žiadateľ nemusí byť klientom banky

Zdroj: sberbank.sk

Bezúčelový úver od ZUNO

Ďalšou spotrebnou pôžičkou pre dôchodcov je bezúčelový úver od ZUNO. Pôžička je dostupná v sumách 500 € až 20 000 € pri dobe splatnosti 6 až 72 mesiacov s úrokom 6,9% ročne (presný úrok bude určený pri posúdení žiadosti bankou. Pre získanie úveru je nutné založiť si účet v ZUNO, následne je pôžička dostupná online priamo cez internet banking. Je vekovo ohraničená 18 – 70 rokov. Je dostupná pre ľudí poberajúcich starobný, výsluhový dôchodok alebo doživotnú rentu s čistým minimánym príjmom 300 € z jedného zdroja. Výhody:

 • bez ručiteľa
 • bez sprostredkovateľov
 • bez poplatkov za poskytnutie a vedenie
 • splátkové prázdniny (jeden mesiac za rok, ktorý nemusíte platiť)
 • možnosť refinancovania iných pôžičiek
 • klient si určuje deň splácania

Zdroj: zuno.sk

Pôžička od Prima Banky

Prima banka svoju pôžičku tituluje ako peniaze na ľubovoľný účel bez poplatku za poskytnutie. Túto pôžičku môže získať aj dôchodca (starobný alebo výsluhový) do 64 rokov. Doba splácania je 1 až 10 rokov (s predpokladom, že ak si pôžičku zoberiete vo veku 64, 10 ročnú spltnosť asi nedostanete). Pôžička je zaujímavá aj sumami, rozsah je od 1000 € do 15 000 €. Zoznam výhod:

 • možnosť konsolidácie iných úverov
 • možnosť nastavenia vlastných splátok
 • žiadny poplatok za poskytnutie (ak máte účet v Prime Banke)

Zdroj: primabanka.sk

Bezúčelový úver od UniCredit bank

UniCredit poskytuje bezúčelový úver s fixným úrokom 10,99 % p.a. pre každého. Slovo “každého” ale limituje veková hranica 62 rokov, do ktorého je možné rátať aj dôchodcov. Sumy sú od 650 € do 25 000 € pri splatnosti 12 až 84 mesiacov (7 rokov). Žiadateľ musí mať pravidelný čístý mesačný príjem min. 280 €. Výhody:

 • bez poplatku za poskytnutie úveru
 • bez poplatku za úverový účet
 • bez ručiteľa, bez manželského partnera
 • fixne stanovené mesačné splátky

Zdroj: unicreditbank.sk

Bezúčelový úverTB Classic od Tatra banky

Bezúčelový úverTB Classic od Tatra banky, určený aj pre dôchodcov s úrokovou sadzbou od 8,9 % p.a. je bez poplatkov za poskytnutie a správu úveru. Ako dôchodca, preukážete príjem na základe potvrdenia o poberaní dôchodku (Tatra banka akceptuje starobný, invalidný, výsluhový dôchodok a opatrovateľský príspevok). Sumy od 500 € do 25 000 €. Veková hranica je ohraničená 65 rokmi. Výhody:

 • bez dokladovania príjmu
 • určiť si dĺžku splácania úveru
 • aj bez ručiteľa / bez zabezpečenia
 • možnosť zvoliť si výšku a deň splátky
 • do 24 hodín od podania žiadosti

Zdroj: tatrabanka.sk

Najvýhodnejšie bankové pôžičky pre študentov

Všetky najvýhodnejšie bankové pôžičky pre študentov, ktoré uvádzame sú spotrebnými úvermi, určenými na výdavky spojené s denným alebo diaľkovým štúdiom na vysokej škole alebo univerzite. Tak isto je na všetky úvery pre študentov dostupné poistenie proti nepredvídateľným udalostiam.

flexipôžička pre študentov od VÚB banky

Flexipôžička pre študentov od VÚB banky ponúka výhodný úrok 7,9% p.a., je dostupná vo výške 500 € až 10 000 € pri splatnosti 12 – 72 mesiacov. Vekové ohraničenie pre získanie je 18 až 26 rokov. Veľmi výhodná možnosť je odloženie splácania úveru až do ukončenia štúdia. Štandardne sú splátky nemenné, čo je výhodné pri plánovaní rozpočtu. Ak sa zmenia vaše finančné podmienky, máte možnosť zmeniť splatnosť, výšku splátky a (v prípade priaznivej finančnej situácie) uskutočniť mimoriadnu splátku.

 • možnosť odkladu časti splátky až do ukončenia štúdia
 • výhodna úroková sadzbu
 • fixne stanovené splátky počas celej splatnosti úveru
 • financovanie denného aj diaľkového štúdia

Zdroj: vub.sk

Študentský úver od OTP banky

Študentský úver od OTP banky je účelový (určený na štúdium) spotrebný úver vo výške 700 € až 6 700 €, po dobu splácania 1 mesiac až 10 rokov pri úrokovej sadzbe od 7,90% p.a.. Banka ho uvádza ako pôžičku bez dokladovania príjmu. To však platí len z polovice, keďže podmienkou na získanie je pristúpenie solidárneho dlžníka do úverového vzťahu (osoba staršia ako 35 rokov) a daná osoba musí preukázať svoj trvalý príjem. Pre získanie je nutný doklad preukazujúci účel úveru (potvrdenie o VŠ štúdiu, zmluva o zabezpečení účasti na študijnom programe/zahraničnom študijnom pobyte, iné doklady potvrdzujúce existenciu a výšku nákladov na internát, učebnice, počítač a pod.). Výhody:

 • rýchle spracovanie už do 48 hodín bez príplatku
 • aj pre neklientov OTP banky

Zdroj: otpbank.sk

Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov od Slovenskej sporiteľne

Ako už z názvu vyplýva, spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov od Slovenskej sporiteľne je určený pre študentov denného štúdia, od 1. ročníka vysokej školy a interným doktorandom denného štúdia na vysokej škole na Slovensku alebo v zahraničí. Veková hranica žiadateľov / študentov je od 18 do 26 rokov. Sumy sú od 1 000 € do 8 500 € so splatnosťou 1 až 10 rokov. Rovnako ako pri ostatných študentských bankových úveroch, aj pri tomto je nutná ďalšou osobou s pravidelným (dokladovateľným) príjmom. Výhody:

 • úver je určený na čokoľvek, nedokladuje sa

Zdroj: slsp.sk

Bankové pôžičky bez registra

Zvláštnou skupinou sú bankové pôžičky bez registra. Musíme si ujasniť fakt, že banky kontrolujú SBCB – Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o. a teda bankový register dlžníkov a nekontrolujú nebankové registre NBCB – Non Banking Credit Bureau a SOLUS – záujmové združenie právnických osôb, negatívny register klientskych informácií). To znamená, že ak ste sa dostali do nebankových registrov dlžníkov, neznamená to, že to ovplyvní vaše šance na zisk pôžičky v banke. Ak ste však v bankovom registri SBCB, je len minimálna šanca, že pôžičku v banke naozaj získate. Potom je možnosť získať pôžičku na blízku osobu.

Poskytovatelia pôžičiek

Použitím inzercie - trhu pôžičiek súhlasíte s podmienkami portálu.
Web 123 Pôžičky je pôžičkové centrum na slovenskom internete. Ponúka veľké množstvo informácií o takmer každej pôžičke, úvere, hypotéke a splátkovom predaji. Porál ponúka služby ako trh pôžičiek, katalóg poskytovateľov pôžičiek, hypotekárnu kalkulačku a aktuálny kurzový lístok.

Zásady ochrany osobných údajov | webmaster webu
Zdroje RSS: všetky pôžičky | inzercia | poskytovatelia pôžičiek | novinky

Partneri webu: CMSimple.sk

Na tejto stránke sa nachádzjú ochranné známky spoločností (logá), použité sú vo výlučne informačnom kontexte. Na stránke sa zobrazujú automatické kontextové reklamy. Niektoré finančné a percentuálne hodnoty môžu byť neaktuálne, prosím overte si ich na oficiálnych stránkach poskytovateľov. Inzeráty pôžičiek prechádzajú kontrolou administrátorom, schválenie negarantujeme. Vymedzujeme si právo upraviť inzerát v prípade chybného znenia.